Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Leasing samochodu bez wkładu własnego – czy to możliwe?
08
lis 2018

Młode firmy poszukujące zewnętrznej formy finansowania stają przed poważnym problemem. Ze względu na niewielki staż prowadzenia działalności, brak odpowiednio dużych comiesięcznych obrotów, niewielką sumę na koncie oraz niewyrobioną zdolność kredytową, banki niechętnie podpisują umowy z takimi podmiotami.

Inaczej jednak wygląda sytuacja nowych firm w przypadku leasingowania pojazdu. Czy możliwy jest leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej? Oczywiście, jednak pod pewnymi warunkami.

Leasing bez wpłaty własnej – czy to możliwe?

Mniejsze formalne wymagania dotyczące leasingobiorców sprawiają, że wiele nowych firm na rynku decyduje się na podpisanie umowy leasingowej. Zwykle jednak młode firmy nie dysponują odpowiednio dużym kapitałem, który mógłby być wpłacony na poczet wpłaty wstępnej. Stąd też wśród start-upów dużym powodzeniem cieszy się leasing bez wkładu własnego.

Jakimi prawami rządzi się leasing dla nowych firm bez wpłaty początkowej? Ile firm leasingowych, tyle wymogów. Niemniej jednak podstawowym warunkiem do spełnienia jest staż przedsiębiorstwa oraz weryfikacjach w BIK. W Carsmile możliwe jest zawiązanie umowy leasingowej, gdy firma ma minimum 2-letni staż.

Czy możliwy jest leasing bez BIK i wpłaty własnej? Oczywiście. Taka forma finansowania również wchodzi w grę. Firmy leasingowe mogą nie sprawdzać, czy przedsiębiorca figuruje w bazie BIK. Istotne jest jednak to, czy podmiot nie znajduje się w Krajowym Rejestrze Długów.

Leasing dla nowych firm bez wpłaty początkowej – o czym pamiętać?

Carsmile oraz wiele innych firm leasingowych podchodzi dość liberalnie do wymogów stawianych przedsiębiorcom. Nie oznacza to jednak, że leasingobiorca nie zamierza się zabezpieczyć w przypadku niewywiązania się leasingobiorcy z umowy.

Leasing bez wpłaty początkowej dla nowych firm wiąże się z nieco bardziej wyśrubowanymi warunkami leasingu, które stanowią zabezpieczenie firmy leasingowej przy podpisywaniu umowy o zwiększonym ryzyku.

Dlatego też podpisując umowę o leasing bez pierwszej wpłaty, należy dokładnie zweryfikować swoje możliwości spłaty rat, które w przypadku braku wkładu własnego będą o wiele wyższe niż przy standardowych umowach leasingowych.

Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej? A może najem długoterminowy?

Dla firm dopiero wkraczających na rynek świetnym rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać firmowy pojazd, a jednocześnie nie zwiąże ich umowami leasingowymi, jest najem długoterminowy. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest podpisanie umowy i rozpoczęcie użytkowania samochodu w formie abonamentowej.

Carsmile również w tym przypadku stosuje uproszczone formalności, a także nie wymaga takiego zabezpieczenia, jakie byłoby konieczne przy podpisywaniu umowy leasingowej. Nie wiesz, jak to działa? Przeczytaj, jak działa abonament samochodowy i wybierz opcję najkorzystniejszą dla swojej firmy.

Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować lub masz wątpliwości dotyczące finansowania pojazdu na nową firmę, skontaktuj się z naszymi doradcami. Podpowiemy, rozwiejemy wątpliwości i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.