Wyższe kary za brak OC
Wyższe kary za brak OC
Od początku stycznie 2023 roku wzrosną kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dzieje się tak dlatego, że kary te wyliczane są w stosunku do średniej płacy w Polsce, a ta rośnie. W przypadku aut osobowych – maksymalna kara to prawie 7 tys. zł.
Śniegowe mandaty
Śniegowe mandaty
Od lat można dostać mandat od policji za nieodśnieżony samochód. Nie dziwi to, ale wraz z nowym taryfikatorem kary też stały się dużo większe i mogą nawet przekroczyć wartość starych samochodów! Droga może okazać się też chęć nauki jazdy kontrolowanymi poślizgami na drogach publicznych.
Opel Corsa 1.2 100KM 8AT GS-Line  test
Opel Corsa 1.2 100KM 8AT GS-Line test
Najnowsza generacja Corsy udowadnia, że segment B nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie jest na straconej pozycji. Sprawdziliśmy to na przykładzie lekko usportowionego wariantu, jakim jest Opel Corsa GS-Line. Niemiecki „maluch” udowadnia, że nadaje się nie tylko do miejskiej dżungli i nawet dalekie trasy nie są dla niego wyzwaniem. Podróż czteroosobowej rodziny tym autem to czysta przyjemność, dodatkowo okupiona niskim spalaniem i komfortem.
Zabiorą auto za pijaństwo!
Zabiorą auto za pijaństwo!
Tylko podpis Prezydenta Andrzej Dudy i zgoda Senatu dzieli nas od uchwalenia przepisów o konfiskacje auta za jazdę z 1,5 promila i więcej alkoholu we krwi. Mówi się, że nowe przepisy mogą zacząć obowiązywać od 2023 roku.
Od stycznia drożej na stacjach paliw
Od stycznia drożej na stacjach paliw
Mamy złą wiadomość dla wszystkich kierowców – po słowach Jacka Sasina o zmianach w tarczy antyinflacyjnej, od nowego roku, może wzrosnąć cena paliw na stacjach.
Czy warto oszczędzać na oponach?
Czy warto oszczędzać na oponach?
Co roku o tej porze wielu kierowców zastanawia się nad doborem optymalnego ogumienia na zimę. Tym razem dochodzi do tego jednak jeszcze jedna zmienna – otóż od co najmniej kilku miesięcy opony gwałtownie drożeją, coraz częściej klienci sięgają więc po produkty z niższej półki. Czy to jednak dobry pomysł?
Kierowcy BMW drogo je rozbijają
Kierowcy BMW drogo je rozbijają
Firma Compensa przeanalizowała zdarzenia drogowe z udziałem kierowców 10 najpopularniejszych marek w Polsce z pierwszych trzech kwartałów tego roku. Okazało się, że największe szkody (najwyższe wypłaty z tytułu OC), powodowane były przez kierowców niemieckiej marki BMW.
Najmocniejszy Prius w historii
Najmocniejszy Prius w historii
Toyota zaprezentowała zdjęcia najnowszej, piątej odsłony Toyoty Prius. Auto, które swoją premierę będzie miało 5 grudnia, w Europie dostępne będzie jedynie w wersji Plug-in o imponującej mocy 223 KM.
Najbardziej lubiane i nielubiane samochody
Najbardziej lubiane i nielubiane samochody
Mówi się, że o gustach nie powinno się dyskutować, ale jak najbardziej da się je zmierzyć. Sprawdziliśmy, które samochody kierowcy lubią najbardziej, a za którymi nie przepadają. Tym razem jednak nie chodzi jednak o wyniki sprzedaży, ale o satysfakcję ich użytkowników. Ciekawi jesteście jakie auta najlepiej oceniają sami kierowcy?
Niska rata i możliwość zwrotu auta - LEASING Z TARCZĄ
Niska rata i możliwość zwrotu auta - LEASING Z TARCZĄ
„NIEPEWNOŚĆ” jest słowem kluczem definiującym obecną sytuację ekonomiczną przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Carsmile wśród osób zainteresowanych zakupem samochodu. Badani oczekują: gwarancji niskiej i stabilnej raty, możliwości zawieszenia spłaty, a także prawa do rezygnacji z umowy i zwrotu pojazdu bez konsekwencji finansowych. Na tych postulatach opiera się inicjatywa LEASINGU Z TARCZĄ.
Przygotuj samochód do zimy
Przygotuj samochód do zimy
Wbrew pozorom, poprawne przyszykowanie auta do najtrudniejszej pory roku nie powinno ograniczać się do ewentualnego dolania zimowego płynu do spryskiwaczy. Nie, lista kontrolna jest znacznie dłuższa i zwłaszcza właściciele nieco starszych samochodów nie powinni jej ignorować
Przejście sugerowane - co to jest?
Przejście sugerowane - co to jest?
Najprościej mówiąc przejście sugerowane to przejście, którego tak naprawdę… nie ma. Tym razem wyjaśnimy, o co chodzi w nowych przepisach, kto ma pierwszeństwo w takich miejscach i jak poznać nowy typ przejść.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.