Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych – na czym polega?
08
mar 2019

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych to coraz popularniejsza forma finansowania pojazdów przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej.

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i firm – garść danych

W samym 2017 roku udział wynajmu na tle pozostałych form finansowania aut wzrósł o 13,1%. Według danych opublikowanych przez PZWLP (Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów) branża wynajmu długoterminowego zakupiła aż o 36,8% więcej samochodów osobowych niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. W efekcie, udział wynajmu w sprzedaży nowych aut osobowych wzrósł o 1,4%. Jak widać, wynajem długoterminowy dla osób prywatnych wybiera coraz większa liczba konsumentów. Przyczyniają się ku temu atrakcyjne warunki finansowania, kompleksowa obsługa pojazdów oraz elastyczna forma podpisywania umowy.

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodów dla osób prywatnych?

Wynajem długoterminowy to rodzaj abonamentu, podobny do tych znanych większości osób z innych branż. Taka forma finansowania nie wymaga angażowania znacznych środków, których jednorazowe wydanie może poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Zamiast tego – podobnie jak w leasingu – osoba prywatna może zdecydować się na wpłatę niewielkiego (10-30%) wkładu własnego, który obniży miesięczną ratę najmu lub wynająć pojazd bez wkładu własnego. Umowa podpisywana jest na okres od minimum 12 do maksimum 60 miesięcy. Dodatkowo, poza stałą miesięczną ratą, określana jest opłata za kilometr.

Po końcu trwania umowy najmu samochód jest zwracany, a konsument prywatny może podpisać umowę na kolejny pojazd. Wynajem długoterminowy samochodów dla osób prywatnych to atrakcyjne rozwiązanie chroniące konsumentów przed skutkami straty wartości rezydualnej samochodu, która w przypadku nowych aut w ciągu 3 pierwszych lat eksploatacji może wynieść nawet 50% wartości pojazdu. Co więcej, wynajem długoterminowy dla osób prywatnych pozwala uniknąć dodatkowych kosztów eksploatacji pojazdu, w tym: ubezpieczenia, kosztów finansowania, kompletu opon, przeglądów serwisowych, wymiany klocków i tarcz hamulcowych oraz rejestracji pojazdu.

Najem długoterminowy dla osób fizycznych na podstawie przykładu – to się opłaca

Przyjmijmy, że kupujemy 8-letnią Skodę Octavię II, której koszt oscyluje w granicach 30 tys. złotych.

Decydując się na 3-letni kredyt na ten pojazd z RRSO na poziomie ok. 12%, samo finansowanie kosztować będzie lekko ponad 6 tys. złotych. Do tego należy doliczyć ubezpieczenie, zakup opon i rejestrację oraz ewentualne naprawy serwisowe. Co więcej, przez 3 lata eksploatacji wartość rezydualna samochodu spadnie o ok. 8 tys. złotych. Według szacunków, koszt kredytowania i eksploatacji 8-letniej Skody Octavii przez 3 lata kosztować będzie ponad 45 tys. złotych. W przypadku 3-letniego najmu takiego samochodu poniesione koszty oscylować będą w granicach 21 tys. złotych. W tej cenie wliczony jest również pełen serwis, ubezpieczenie OC i AC, a także wszelkie koszty napraw potencjalnych usterek.

Słowem podsumowania

Wynajem długoterminowy dla osoby fizycznej z Carsmile wychodzi taniej i korzystniej niż zakup samochodu za gotówkę lub zaciągnięcie kredytu konsumenckiego. Prosta zasada finansowania – stała opłata miesięczna plus opłata za przejechany kilometr pozwala uniknąć nagłych nieprzewidzianych kosztów, tak częstych w przypadku samochodu. Dzięki temu korzystający z wynajmu długoterminowego w Carsmile są w stanie znacznie lepiej kontrolować wydatki na samochód z własnego budżetu, a po okresie umowy nie muszą się martwić się o zbycie pojazdu.

wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych prywatnych abonament

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.