Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Wynajem długoterminowy z możliwością wykupu
14
mar 2019

Wynajem długoterminowy samochodów z możliwością wykupu to atrakcyjna forma finansowania pojazdu dla firm i klientów indywidualnych, która łączy zalety najmu z leasingiem, zapewniając zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym, dużą elastyczność w formułowaniu warunków umowy, a także możliwość lepszego dostosowania współpracy z firmą wynajmującą do swoich potrzeb.

Na czym polega wynajem długoterminowy z możliwością wykupu?

To bardzo proste. Wystarczy zawiązać umowę najmu, a po końcu jej trwania zakupić pojazd za ustaloną uprzednio kwotę wykupu. Wynajem długoterminowy z opcją wykupu to wygodne rozwiązanie dla obydwu stron – zarówno dla klienta, jak i dla firmy wynajmującej.

Firma lub klient indywidualny decydująca/y się na wynajem długoterminowy z wykupem może eksploatować pojazd na warunkach wynajmu, a w trakcie trwania umowy ma prawo do wykupu wypożyczanego samochodu na preferencyjnych warunkach. Klient nie musi decydować się na wykup podczas podpisywania umowy – może zrobić to w trakcie trwania współpracy.

Firmy i klienci indywidualni coraz chętniej decydują się na wynajem samochodu z możliwością wykupu

Istnieje kilka kluczowych powodów, dla których przedsiębiorstwa i osoby fizyczne coraz chętniej decydują się na wynajem długoterminowy. Po pierwsze, pozwala on na możliwie najefektywniejszą optymalizację kosztów eksploatacji pojazdu. W przypadku przedsiębiorców, cała miesięczna rata abonamentowa może zostać zaliczona do kosztów prowadzenia działalności. Do raty tej zaliczane są m.in.: pełen pakiet ubezpieczenia, rejestracja, naprawy serwisowe czy komplet opon. Dzięki temu klient biznesowy, jak i indywidualny zyskują również większą transparentność i łatwiejsze rozliczanie kosztów eksploatacji pojazdu.

Wynajem auta z możliwością wykupu to również dogodne rozwiązanie dla firm wkraczających na rynek, które nie wiedzą jeszcze, w jakim zakresie będą eksploatowały pojazd. Forma wynajmu oferująca powiązanie płatności z liczbą przebytych kilometrów powoduje, że finalna rata jest zależna od aktywności mobilnej przedsiębiorcy. Jeśli założymy, że większa liczba przebytych kilometrów oznacza więcej podróży służbowych i pozyskanych klientów, to koszt raty w rzeczywistości jest powiązany z uzyskaniem przychodu. Takie rozwiązanie oferuje stabilność, tak niezbędną wśród nowych biznesów. Jednocześnie firma nie zamyka sobie drogi do późniejszego wykupu auta w momencie, gdy ustabilizuje się na rynku. Co ważne, klienci indywidualni również mogą zdecydować się na wykup pojazdu po zakończeniu trwania umowy wynajmu długoterminowego.

Chcesz poznać więcej korzyści długoterminowego najmu samochodów? Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły. Sprawdź, jak nowe przepisy podatkowe wpłynęły na polski rynek wynajmu, a także porównaj zakup samochodu za gotówkę, jego leasing i najem. Masz pytania lub dotyczące wynajmu długoterminowego? Skontaktuj się z naszymi Doradcami. Z przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.