Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Wynajem długoterminowy a leasing - samochód dla osoby prywatnej
28
lut 2019

Stoisz przed zakupem samochodu i zastanawiasz się, który sposób finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejszy?

Wśród najpopularniejszych sposobów zewnętrznego finansowania dla osób fizycznych wyróżniają się leasing oraz wynajem długoterminowy. Zatem, leasing czy wynajem? Sprawdź, który sposób będzie najlepszy dla Ciebie.

Leasing a wynajem długoterminowy – różnice

Wynajem długoterminowy to pewien rodzaj umowy leasingowej. Podstawową różnicą między nim a leasingiem jest to, że z założenia przedmiot umowy nie staje się własnością najemcy. Oczywiście możliwe jest skonstruowanie umowy w ten sposób, by po końcu trwania umowy najmu długoterminowego możliwe było wykupienie dzierżawionego samochodu. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule.

Niemniej, wynajem długoterminowy jest usługą. W ramach rat abonamentowych osoba korzystająca z wynajmu może wykorzystywać pojazd oraz liczyć na jego kompleksową obsługę przez firmę wynajmującą. W ramach usługi abonamentowej wypożyczalnia obliguje się do pełnego ubezpieczenia samochodu, jego rejestracji, realizowania wszelkich prac serwisowych, wymianę opon, płynów eksploatacyjnych, a nawet piór wycieraczek.

Leasing działa na nieco innych zasadach. Leasingobiorca może skorzystać z popularnego leasingu operacyjnego, w którym zwykle na początku trwania umowy wpłaca wkład własny w wysokości od 10 do 30% wartości pojazdu, a następnie przez ustalony okres umowy leasingowej opłaca raty leasingowe. Po końcu trwania umowy leasingobiorca ma prawo do wykupu pojazdu po uprzednio ustalonej kwocie. Zatem co wybrać: leasing czy wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy czy leasing – co jest korzystniejsze?

Ze względu na różnice w zakresie podejścia do eksploatacji samochodu i jego rozliczania, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co jest lepsze – leasing czy wynajem długoterminowy. Obydwie opcje mają swoich zwolenników oraz niosą za sobą kluczowe korzyści przemawiające do różnych osób.

Jedną z kluczowych zalet wynajmu długoterminowego jest uzyskanie kompleksowej obsługi pojazdu w jednej, przejrzystej i stałej racie abonamentowej oraz brak ponoszenia kosztów utraty wartości rezydualnej auta podczas okresu jego eksploatacji.

Korzyścią przemawiającą za leasingowaniem pojazdu jest możliwość jego późniejszego wykupu. Dla wielu osób poczucie posiadania i spłacania własnego samochodu jest bardzo silne i w kluczowy sposób oddziałuje na decyzje związane z finansowaniem pojazdu.

Najem długoterminowy a leasing – która opcja jest dla kogo?

Podsumowując, wynajem długoterminowy skierowany jest do osób ceniących komfort, transparentność kosztów oraz elastyczne podejście do zawieranej umowy. Stała rata abonamentowa pokrywa wszelkie koszty związane z eksploatacją samochodu, a po końcu trwania umowy jego użytkownik nie pozostaje z samochodem, który z czasem będzie musiał sprzedać we własnym zakresie.

Leasing jest korzystniejszy dla osób chcących w atrakcyjny sposób rozłożyć płatność za zakupiony pojazd. Leasing zapewnia nieco wyższą swobodę użytkowania samochodu, a także może okazać się nieco tańszym rozwiązaniem od wynajmu długoterminowego.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem długoterminowym bądź leasingiem samochodu, skontaktuj się z Doradcą Carsmile. Z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytanie i zaproponuje najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.