Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Na czym polega leasing samochodu?
08
paź 2018

Ile wysiłku, czasu, cierpliwości, a nierzadko również nerwów wymaga uzyskanie kredytu, na dowolny cel, wiedzą tylko ci, którzy mieli okazję przejść taką ścieżkę. Niestety w tej materii problemy mają niemalże w równym stopniu osoby prywatne, co przedsiębiorcy. Ci ostatni spotykają się z jeszcze większą liczbą przeszkód, w tym brakiem zabezpieczenia finansowego, bez którego najczęściej trudno zacząć prowadzenie własnego biznesu.

Brak „poduszki finansowej” wiele utrudnia, stąd do rąk przedsiębiorców trafia oferta, jaką jest leasing auta. Coraz bardziej popularna i chętnie wybierana, w dużej mierze ze względu na zdecydowanie większą dostępność niż tradycyjny kredyt. Auto, które leasingodawca oferuje właścicielowi firmy, stanowi dla niej jednocześnie zabezpieczenie.

 

Leasingodawcy stają zatem frontem do Klienta, bo ich ryzyko jest znacznie mniejsze niż to, jakie ponoszą banki. Dla leasingobiorcy to z kolei świetna okazja, by wreszcie nadać dynamikę swojej działalności, móc korzystać z samochodu (choć w czasie trwania umowy niebędącego własnością przedsiębiorcy), co jest nie tylko wygodne, ale w wielu branżach staje się wręcz koniecznością.

 

Co to jest leasing samochodowy

 

Leasing samochodowy polega na użytkowaniu auta przez leasingobiorcę, za określonym wynagrodzeniem, które leasingodawcy wypłacane jest wedle warunków wskazanych w umowie. Własne środki, w niektórych firmach wymagane do zawarcia umowy leasingowej, przeważnie wynoszą do około 30% wartości leasingowego przedmiotu (w zależności od oferty). Pojawiają się także propozycje skorzystania z leasingu, który nie wymaga żadnej wpłaty własnej. Z taką ofertą do Klientów wychodzi właśnie firma Carsmile. Niezależnie od wybranej opcji, obydwie są dostępne dla przedsiębiorców, którzy mają zbyt krótką historię kredytową lub nie posiadają jej jeszcze w ogóle, by móc ubiegać się o kredyt w tradycyjnej jego formie.

 

Zanim podejmie się ostateczną decyzję odnośnie leasingu auta, należy poznać jego rodzaje i występujące różnice. Przede wszystkim chodzi o rozróżnienie dwóch rodzajów usług leasingowych, a mianowicie leasingu operacyjnego i leasingu finansowego. Najważniejsze informacje na ten temat można znaleźć w artykule „5 rzeczy, które musisz wiedzieć o leasingu”.

 

Jak działa leasing samochodowy – umowa między stronami

 

Leasing samochodowy opiera się na umowie zawieranej pomiędzy leasingodawcą nazywanym również finansującym a leasingobiorcą, który staje się korzystającym. Przedmiotem umowy jest zaś samochód użytkowany za wynagrodzeniem – dla korzystającego są to przeważnie comiesięczne raty. Ich wysokość uzależniona jest między innymi od długości trwania umowy, wartości wykupu (im wyższa, tym mniejsza rata), rocznego limitu kilometrów, wliczania bądź nie – ubezpieczenia, poziom stóp procentowych.

 

Prostota zawierania umów leasingowych jest nieporównywalnie wyższa w stosunku do innego rodzaju dostępnych form finansowania, z których korzystają dzisiejsi przedsiębiorcy.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.