Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
10 aut elektrycznych z największym zasięgiem [ROK 2024]
26
cze 2024

Choć producenci aut zaklinają rzeczywistość i niezmiennie twierdzą, że zasięg aut elektrycznych nie jest najważniejszy, to tak naprawdę wyścig zbrojeń w tej dyscyplinie trwa w najlepsze, a jego liderzy sprzedają się najlepiej. Trudno się dziwić, skoro nadal ładowanie baterii w drodze jest znacznie dłuższe niż tankowanie samochodu spalinowego.

Dlatego też, przedstawiamy najnowszy ranking aut z największym deklarowanym przez producenta zasięgiem na jednym ładowaniu. Wybraliśmy auta dostępne na polskim rynku, lub te, które można sprowadzić (np. Lucid). Oto lista 10 aut, którymi można bez doładowywania dojechać z Warszawy nad Bałtyk lub w góry.

 

TOP10 aut z największym zasięgiem:

 

1. Lucid Air 2024: 830 km

Jeśli szukasz maksymalnego zasięgu w Lucid Air, musisz dokładnie wybrać konfigurację. Model Grand Touring z 19-calowymi kołami „Aero Range” oferuje zasięg do 830 km na jednym ładowaniu. Z większymi, 20-calowymi kołami, zasięg spada do około 700 km. Warto dodać, że technologię baterii dostarcza firma Atevia, która również zaopatruje Formułę E. Choć Lucid Air nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, można go sprowadzić, co potwierdza przypadek pożaru Lucida w Warszawie.

https://carsmile.pl/oferta/tesla/model-3-fl/sedan-leasing-wynajem-dlugoterminowy

2. Mercedes EQS 450+: 730 km

Mercedes EQS 450+ to luksusowa limuzyna z deklarowanym zasięgiem WLTP wynoszącym 732 km, dzięki baterii o pojemności 108,4 kWh. Istnieje jednak pewna kontrowersja, gdyż w testach EPA (Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) uzyskał wynik jedynie 563 km. Różnice te wynikają z odmiennych metodologii testowych stosowanych w obu systemach.

3. Tesla Model S 2024: 647 km

Tesla Model S, znana od 2013 roku, w 2024 roku będzie dostępna w dwóch wersjach. Aby uzyskać maksymalny zasięg 700 km, należy wybrać podstawowy napęd na wszystkie koła, a nie sportową wersję Plaid, która oferuje zasięg 559 km. Model S to jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut elektrycznych na rynku amerykańskim.

https://carsmile.pl/oferta/audi/e-tron-gt/sedan-leasing-wynajem-dlugoterminowy

4. Mercedes EQE SUV 450+: 633 km

Mercedes EQE SUV 450+ oferuje zasięg do 633 km dzięki akumulatorowi o pojemności 118 kWh. Jest to imponujący wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z potężnym SUV-em. System ładowania prądem stałym umożliwia szybkie ładowanie baterii wysokiego napięcia z mocą do 400 kW.

5. BMW iX xDrive50: 632 km

BMW iX xDrive50 to elektryczny SUV z zasięgiem wynoszącym około 632 km na jednym ładowaniu i naprawdę imponującym wyglądem. Oprócz zasięgu spore wrażenie w tym aucie robią też osiągi - prędkość maksymalną 200 km/h, i przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4.6 sekundy. Elektryczny SUV BMW może pochwalić się naprawdę potężną baterią o pojemności 109,4 kWh, co stawia go na równi z takimi modelami, jak EQE SUV 450+.

https://carsmile.pl/oferta/bmw/ix/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

6. BMW i7: 625 km

BMW i7 to luksusowa limuzyna elektryczna, której maksymalny zasięg wynosi 625 km (WLTP). Wyposażona jest w akumulator o pojemności 101,7 kWh, co czyni ją jednym z najbardziej wydajnych modeli w swojej klasie.

7. Volkswagen ID.7: 619 km

Volkswagen ID.7, następca modelu Arteon, to duża, komfortowa limuzyna w stylu coupe. Według producenta, potwierdzonego testami WLTP, ID.7 może przejechać do 619 km na jednym ładowaniu, co teoretycznie pozwala na podróż, np. z Warszawy do Berlina na jednym ładowaniu.

https://carsmile.pl/oferta/porsche/macan-elektryczny/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

8. Hyundai Ioniq 6 extra range: 581 km

Hyundai Ioniq 6 to futurystyczny sedan, który w najniższej wersji wyposażenia oferuje największy zasięg. Model SE z napędem na tylne koła osiąga do 581 km na jednym ładowaniu, przewyższając bardziej luksusowe modele z napędem na wszystkie koła. To auto łączy funkcjonalność z imponującymi osiągami.

9. Tesla Model 3: 548 km

Tesla Model 3 to średniej wielkości sedan elektryczny, jeden z najlepiej sprzedających się na świecie. Aby uzyskać najlepszy zasięg, wybierz wersję z napędem na wszystkie koła dalekiego zasięgu, oferującą ponad 548 km. Model Performance zapewnia zasięg 303 km, a podstawowy model z napędem na tylne koła osiąga 400 km.

https://carsmile.pl/oferta/kia/ev6/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

10. Skoda Enyaq Coupé: 545 km

Skoda Enyaq Coupé to elektryczne auto z całkiem pojemną baterią o pojemności 82 kWh, oferujące zasięg do 545 km (WLTP). Czeski producent mocno inwestuje ostatnio w segment pojazdów elektrycznych i wydaje się, że wychodzi mu to lepiej niż głównej marce koncernu, czyli Volkswagenowi. Design w połączeniu z praktycznością przekonuje coraz większą rzeszę klientów.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.