Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych – dlaczego warto się nim zainteresować?
07
maj 2020

Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na nowoczesne, komfortowe, a przede wszystkim opłacalne formy zewnętrznego finansowania samochodów użytkowych. Jednym z takich rozwiązań jest wynajem długoterminowy. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodów dostawczych.

Wynajem długoterminowy – dostawcze i użytkowe samochody

Wynajem długoterminowy aut dostawczych to rozwiązanie zapewniające przedsiębiorcom wielopoziomowe korzyści. Zalety wynajmu związane są zarówno z optymalizacją podatkową, jak i komfortem oraz elastycznością dopasowania oferty samochodów i ich finansowania do osobistych potrzeb, preferencji i budżetu.

Komfortowe i elastyczne finansowanie

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego pozwala właścicielom firm uzyskać dostęp do nowych, bogato wyposażonych, funkcjonalnych oraz ekonomicznych aut, które nie byłyby dla nich osiągalne podczas finansowania za pomocą gotówki. W ten sposób przedsiębiorcy mogą pozyskać do firmy niezawodne, bezpieczne i oszczędne auta, które pozwolą ograniczyć koszty użytkowania i zapewnią pracownikom o wiele większą wygodę i ergonomię pracy.

Dzięki rozłożeniu rat abonamentowych oraz minimalnemu wkładowi własnemu wynajem generuje marginalne obciążenie dla budżetu firmy, nie zaburza jej płynności finansowej oraz nie zamraża kapitału niezbędnego podczas inwestowania w przedsiębiorstwo. Co więcej, długoterminowy wynajem samochodów dostawczych nie wpływa na zdolność kredytową firmy.

Umowa wynajmu oraz jej parametry mogą być elastycznie dopasowane do potrzeb wynajmującego. Umowę na wynajem długoterminowy w Carsmile można sporządzić obecnie na okres od 24 do 60 miesięcy przy minimalnym wkładzie własnym.

W ramach umowy możliwe jest także skorzystanie z pakietów dodatkowych – m.in. kompletnego serwisu, wymiany i przechowywania dwóch kompletów opon, pełnego ubezpieczenia auta oraz usługi Assistance. Dzięki temu przedsiębiorca w ramach jednej, stałej comiesięcznej raty otrzymuje kompleksową usługę wynajmu bez dodatkowych i ukrytych kosztów. Znacząco zwiększa to wygodę użytkowania samochodu dostawczego oraz ułatwia jego księgowanie.

Liczne korzyści finansowe

Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych zapewnia przedsiębiorstwom również liczne korzyści związane z tarczą podatkową. Wynajem traktowany jest prawnie jako usługa, wobec czego pełna kwota abonamentowa może zostać zaliczona jako koszt prowadzenia działalności. Umożliwia to przedsiębiorcom łatwe rozliczanie wydatków związanych z wynajmowanym autem.

Dużą zaletą wynajmu długoterminowego jest również możliwość wyeliminowania pośrednich kosztów związanych z utratą jego wartości rezydualnej w trakcie eksploatacji. Podczas wynajmu długoterminowego znaczną część raty abonamentowej stanowi spłata wartości rezydualnej. Dzięki temu po zakończeniu najmu przedsiębiorca nie musi martwić się, że auto straciło w tym czasie 20-40% początkowej wartości. Nie musi także go odsprzedawać, ponieważ po zakończeniu umowy samochód ponownie trafia do firmy wynajmującej. Niemniej, umowa może być przedłużona na kolejne auto, dzięki czemu wynajmujący może regularnie wchodzić w posiadanie nowszych aut dostawczych.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.