Oblicz na jaką ratę Cię stać !
Sprawdzimy dla Ciebie finansowanie aż w 12 bankach!
Policz  

Wynajem długoterminowy – czy się opłaca?

Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na wynajem długoterminowy firmowych samochodów. Skłania ich ku temu niesamowita wygoda tego typu finansowania, kompleksowa obsługa auta przez firmę wynajmującą, a także brak konieczności wykupu i późniejszej sprzedaży auta pod koniec trwania umowy. Sprawdź, czy wynajem długoterminowy się opłaca i czy powinieneś się na niego zdecydować.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Dynamicznie rosnąca popularność usługi długoterminowego wynajmu samochodów sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców zaczyna interesować się tą niezwykle wygodną formą finansowania auta, bo pozwala ona na niemalże pełną kontrolę wydatków, w czasie trwania umowy (zwłaszcza gdy wybrany zostanie pełen pakiet usług dodatkowych).

Podczas sporządzania warunków umowy przedsiębiorca samodzielnie dopasowuje do swoich preferencji zakres umowy pod względem wpłaty własnej, okresu finansowania czy dodatkowych pakietów, takich jak: pełne ubezpieczenie na cały okres umowy oraz usługę assistance. W pakiecie podstawowym każdego wynajmu Carsmile znajdziecie za to pełen pakiet serwisowy (obejmujący także naprawy niespowodowane z winy użytkownika, zarówno podczas trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Do tego każdy wynajem długoterminowy Carsmile posiada w pakiecie dwa komplety opon: zimowe i letnie. Użytkownik ma możliwość wymiany ich dwa razy do roku, za którą to nie płaci, a do tego firma, która je wymienia na koszt Carsmile przechowuje nieużywany akurat komplet opon. Jeśli zdecydujecie się na dodatkowe pakiety ubezpieczeń, w zasadzie wszystko pozostaje po stronie Carsmile. Oczywiście klient zobowiązany jest do płacenia stałej raty co miesiąc oraz do tankowania. Trzeba też umawiać się do ASO na przeglądy, ale jest możliwość dokonywania ich w dowolnej autoryzowanej stacji danej marki, na terenie całego kraju. Podobnie rzecz ma się z wymianą opon, Carsmile ma bowiem podpisane umowy z ponad setką stacji wulkanizacyjnych, usługa jest też więc dostępna we wszystkich częściach Polski.

 

Co się bardziej opłaca – leasing czy wynajem?

Polacy wciąż bardzo chętnie decydują się na niezwykle rozpowszechniony w naszym kraju leasing – zwłaszcza operacyjny. Według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów leasing wykorzystywany jest do finansowania 79% nowych aut firmowych. Z kolei 21% firm nabywających nowe auto służbowe wybiera wynajem długoterminowy. Po zmianach w prawie, związanych z utrudnieniem wykupu samochodu po zakończonym leasingu, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wybór wynajmu długoterminowego.

Pamiętać należy także, że w leasingu zwykle większość dodatkowych usług jest po stronie klienta. To na nim spoczywa opłacanie serwisów w ASO, zakup drugiego kompletu opon oraz jego wymianę. Leasing zazwyczaj wiąże się także z koniecznością wykupienia AC i OC. Jasne, że w wynajmie długoterminowym jest to płatna opcja (płacona oczywiście w comiesięcznych ratach), ale nie zmienia to faktu, że często dużo tańsza. Zwłaszcza gdy kierowca, jest młody, ma historię szkodową a do tego mieszka w dużym mieście. W wynajmie te wszystkie zmienne nie mają znaczenia, przy zawieraniu umowy – do tego niezależnie od szkód na wynajmowanym aucie, opłata nie zmienia się w trakcie trwania najmu. W Carsmile pamiętać należy jedynie, że AC ma udział własny w szkodzie w wysokości tysiąca złotych, ale to nie wielki koszt biorąc pod uwagę, jakie korzyści daje pakiet ubezpieczeń.

 

Wynajem długoterminowy – czy się opłaca przedsiębiorcom?

Wynajem długoterminowy ma wiele zalet, które przemawiają za tą formą finansowania służbowego samochodu. Najem jest świetnym wyborem dla firm, które chcą uzyskać transparentne i stałe koszty finansowania, nie chcą martwić się o utratę wartości pojazdu w czasie, a także preferują komfortowe rozwiązania. Wszystko w jednej racie (przy wybraniu takiej opcji) to spore ułatwienie i dokładny wgląd w koszty utrzymania samochodu.

Zatem, czy wynajem długoterminowy się opłaca? Oczywiście! Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Skonfiguruj parametry wybranego modelu auta oraz jego finansowanie do potrzeb własnego biznesu. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi doradcami!

Carsmile Blog
Skontaktuj się z nami
i wybierz nowy samochód!
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
lub podaj Podaj swoje dane, a poinformujemy Cię o szczegółach oferty samochodów w abonamencie i leasingu.
Wysyłając wypełniony formularz potwierdzasz zainteresowanie kontaktem w sprawie oferty produktowej ze strony Carsmile S.A.
Administratorem danych osobowych jest Carsmile S.A. z siedzibą w Warszawie (00-838) przy ul. Prosta 51 (dalej „Spółka”). Ze Spółką można skontaktować się także telefonicznie pod nr +48 22 113 43 43 W sprawach związanych z ochroną danych osobowych można skontaktować się: za pośrednictwem e-mail iod@carsmile.pl lub pisemnie pod podanym powyżej adresem Spółki, z dopiskiem „Dane osobowe”. Rozwiń
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.