Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Jak wziąć auto w leasing na firmę
17
paź 2018

Leasing to jedna z popularniejszych form finansowania firmowego pojazdu. W ciągu pierwszej połowy 2018 roku w Polsce podpisano umowy leasingowe o wartości 38,9 mld złotych, przy czym ich odbiorcami były głównie mikro i małe przedsiębiorstwa. Dlaczego warto postawić na tę formę finansowania i jak wziąć samochód w leasing na firmę?

Samochód w leasingu na firmę – korzyści dla przedsiębiorców

Czy opłaca się wziąć samochód w leasing na firmę? Oczywiście. Według ekspertów oraz samych przedsiębiorców jest to jedna z atrakcyjniejszych form zewnętrznego finansowania samochodu w firmie. Najpopularniejszą opcją jest zdecydowanie leasing operacyjny, który umożliwia odliczanie całości raty leasingowej do kosztów prowadzenia działalności, a także rozłożenie spłaty podatku VAT na elastycznie określone raty.

Co więcej, przy leasingu operacyjnym przedsiębiorca może opcjonalnie wykupić pojazd po zakończeniu umowy lub zdecydować się na odnowienie leasingu na nowy samochód. W ten sposób możliwe jest nieustanne korzystanie z nowych aut w przedsiębiorstwie.

Z kolei leasing finansowy umożliwia zaliczanie do kosztów prowadzenia działalności jedynie części odsetkowej rat leasingowych oraz odpisów amortyzacyjnych. Podatek VAT w przypadku leasingu finansowego opłacany jest od razu wraz z pierwszą ratą leasingową. Niemniej, leasing finansowy opłaca się firmom, które nie są płatnikami VAT oraz tym przedsiębiorstwom, które rozliczają się w formie ryczałtu od dochodów. Leasing finansowy może być również o wiele krótszy, z reguły trwa on od 12 do 60 miesięcy.

Przedsiębiorcy cenią sobie w leasingu także uproszczone formalności, szybkie uzyskanie decyzji leasingowej oraz o wiele niższe wymagania firm leasingowych względem przedsiębiorców, niż ma to miejsce podczas starania się o kredyt inwestycyjny.

Jak wziąć samochód w leasing?

Nic prostszego. Pierwszym krokiem na drodze do zawiązania umowy leasingowej, jest wybór rodzaju leasingu, a następnie samochodu, który stanie się przedmiotem leasingu. Gdy zweryfikowałeś już, jaka forma leasingu Cię interesuje oraz jakie auto chcesz leasingować, pozostaje pytanie: gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód. Istnieje wiele leasingodawców o zróżnicowanych ofertach. Warto postawić na rzetelną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, która zapewni przejrzyste i atrakcyjne warunki leasingowania. Taką firmą jest Carsmile.

Podczas zawiązywania umowy z leasingodawcą ustalane są szczegóły dotyczące transakcji, a także dostarczane są niezbędne dokumenty i informacje. Z reguły do podpisania umowy leasingowej potrzebne są: NIP, REGON, KRS lub EDG, wniosek leasingowy i dwa dokumenty tożsamości osoby, która reprezentuje firmę.

Po podpisaniu umowy leasingowej większość firm wymaga zrealizowania opłaty wstępnej, a jej wysokość oscyluje zwykle w granicach 20% – 30%.  Jednakże Carsmile nie narzuci na Ciebie takiego obowiązku. U nas możesz wziąć leasing bez opłaty wstępnej.

Firma leasingowa samodzielnie zajmuje się rejestracją oraz ubezpieczeniem samochodu, a po wykonaniu tych czynności udostępnia go leasingobiorcy. Masz pytania? Zgłoś się do doradców Carsmile. Zapewnimy Ci kompleksową pomoc podczas dobierania parametrów Twojego leasingu.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.