Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Prestiżowe samochody. Jak je finansować?
21
wrz 2021

Samochody drożeją w bardzo szybkim tempie. Coraz trudniejsze staje się więc finansowanie nowych pojazdów. Problem ten dotyka nie tylko zwykłych pojazdów miejskich, ale też w coraz większym stopniu droższych modeli prestiżowych.

Jesteśmy starzy i pamiętamy czasy, kiedy za 200 tys. zł w salonie można było sobie kupić nieźle wyposażonego Mercedesa W210 kombi z topowym dieslem 3.2. Oczywiście było to 20 lat temu, co nie zmienia faktu, że dzisiaj za podobne auto trzeba już zapłacić około 270-300 tys. zł. Skąd wzięła się ta różnica? Po części wynika z to przepisów, które zostały wprowadzone. Nowe auta muszą być bardziej ekologiczne, mieć coraz lepsze wyposażenie (co czyni je cięższymi) a do tego powinny mniej palić. Nowe normy ekologiczne są coraz bardziej wyśrubowane, a sprzedaż nie rośnie aż w takim tempie, żeby zniwelować zwiększenie kosztów produkcji. Na szczęście nowy, drogi samochód prestiżowy można finansować w sposób, który zmniejsza koszty.

 

Wynajem długoterminowy

To najprostsza odpowiedź na nasze potrzeby – wynajem długoterminowy. Usługa, w której nie stajemy się właścicielem samochodu, a jedynie spłacamy jego utratę wartości. Minimalny okres najmu w Carsmile to dwa lata, ale najczęściej finansujecie w ten sposób prestiżowe modele przez trzy. Po tym czasie możecie wybrać kolejne nowe auto. Do tego sam najem to nie tylko fabrycznie nowy samochód (zwykle dostępny dużo szybciej niż u dilera), ale także pakiet dodatkowych usług. Każde nowe auto, które wynajmiecie w Carsmile w miesięczną ratę ma wliczone serwisy oraz naprawy. Do tego w cenie są dwa komplety opon, które wymieniamy na nasz koszt dwa razy w roku (nie trzeba płacić za sezonowe przechowywanie nieużywanego kompletu). Za dodatkową, atrakcyjną kwotę, dopisywaną do raty, możecie otrzymać także pełen pakiet ubezpieczeń oraz usługę assistance. Samo ubezpieczenie w wielu wypadkach wychodzi dużo taniej, niż gdybyśmy sami chcieli je zawrzeć (tak trzeba zrobić np. w leasingu). Do tego niezależnie jego cena jest stała przez cały okres najmu, nawet gdy zdarzy nam się skorzystać z ubezpieczenia AC.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Najlepszym przykładem będzie konkretny samochód. Stawiamy na marki premium, a ponieważ Mercedes został już tu przywołany, posłużmy się tym przykładem. Załóżmy jednak, że poszukiwane przez nas auto ma być SUV-em za około 200 tys. zł. W ofercie Carsmile tego typu samochód to np. Mercedes GLB 200 Style ze skrzynią 7G-DCT. Model ten w salonie Mercedesa kosztuje niespełna 200 tys. zł (dokładnie nieco ponad 188). Jest to oferta dostępna od ręki, z bardzo dobrą ceną. Wersja Style doposażona została w tym wypadku o 18-calowymi kołami, podgrzewanymi przednimi fotelami, lakierem metalik oraz bezprzewodowym ładowanie smartfonu. Dodajmy, że wyposażenie tej wersji też jest z gatunku tych bogatych. Na pokładzie GLB znajdziecie m.in. wiele elektronicznych asystentów, kamerę cofania, automatyczną, dwustrefową klimatyzację, tylną klapę sterowaną elektrycznie i tempomat. Wszystkie te ekstrasy, oczywiście wraz z samochodem możecie mieć w Carsmile, na 36 miesięcy i bez wpłaty własnej za 2175 zł netto. Ten pakiet zawiera darmowe serwisy w ASO, ewentualne naprawy i dwa komplety opon. Ale Mercedesa możecie na takich samych warunkach wynająć z pełnym pakietem ubezpieczeń i to na cały okres najmu. W takim wypadku miesięczna rata wzrasta do 2532 zł netto. Ostatnim z elementów jest możliwość dokupienia assistance. Jeśli się na nie zdecydujecie, miesięczny koszt Mercedesa wzrośnie do 2549 zł netto. A to oznacza, że nie obchodzi Was już nic więcej, niż tylko tankowania oraz uzupełniania płynu do spryskiwaczy!

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.