Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Topowe limuzyny z segmentu F
13
maj 2021

Koszt zakupu topowych limuzyn najwyższego segmentu (F) zawsze był kolosalny. Niestety już po kilku pierwszych latach ich wartość mocno spada, a koszty użytkowania rosną. Niezłym wyjściem z sytuacji jest wzięcie topowego auta w wynajem długoterminowy. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Prestiżowe w wynajmie

Są wielkie, wygodne, reprezentacyjne a do tego mają mocne silniki i naszpikowano je najnowszą technologią – auta segmentu F to wizytówka producentów samochodów. To też jeden z ostatnich bastionów dużych mocy i ogromnych silników. Ale zakup takiej prestiżowej limuzyny wcale nie jest tani, a jej utrzymanie wyjątkowo drogie. Można sporo zaoszczędzić biorąc taki samochód w wynajem długoterminowy. Standardowo w cenie raty macie tu bowiem opłatę za serwisy, naprawy (przez cały okres najmu) a także dwa komplety opon wraz z ich wymianą (dwa razy w roku) oraz przechowywaniem (nieużywanego kompletu). Dodatkowo do każdej wynajętej w Carsmile limuzyny możecie wybrać pełen pakiet OC i AC a także usługę assistance – w przypadku tak drogich modeli może to być duża oszczędność, zwłaszcza jak macie zwyżki w ubezpieczeniu. Zapraszamy na przegląd samochodów segmentu F w wynajmie długoterminowym. Obok szybkich diesli znajdziecie w Carsmile także jednego sportowego benzyniaka.

Audi A8

Czwarte generacja Audi A8 (D5) jest z nami od 2017 roku. Audi zapakowało w niej wszystko to, co ma najlepszego. Mamy więc tu nie tylko napęd na cztery koła – legendarne Quattro, ale także aluminiowe nadwozie. To ostatnie sprawia, że samochód ma genialną sztywność, a przy okazji waży mniej niż klasyczne limuzyny tego typu (chociaż i tak przekracza 2 tony). W Carsmile oferujemy w wynajmie wersję wysokoprężną oznaczoną 50 TDI. W najnowszej, produkowanej od 2020 roku wersji, ma ona układ hybrydowy, ale jest to tzw. miękka hybryda. Wspomaga ona wielkiego diesla o mocy 286 KM. Imponujący jest moment obrotowy tego auta, który wynosi aż 600 Nm i jest osiągany już przy 1250 obr./min. Trzylitrowy diesle V6 w połączeniu z napędem na obie osie sprawia, że ten ogromny samochód potrafi katapultować się w 5,9 s do 100 km/h. Prędkość maksymalna została ograniczona zwyczajowo do 250 km//h. Producent podaje, że według normy WLTP ogromne Audi spala średnio od 6,5 do 6,7 l oleju napędowego na 100 km.

BMW serii 7

W Carsmile znajdziecie także najnowsze BMW serii 7 (G11). To kolejny przykład bardzo zaawansowanego samochodu dla prezesa firmy. Pytanie tylko, czy będzie chciał siedzieć z tyłu, czy prowadzić? W przypadku BMW jest ono bardzo uzasadnione, bo model ten świetnie ukrywa swoją dużą nadwagę i prowadzi się jak dużo lżejsze auto segmentu E! Oferujemy wersję 730d Xdrive. Jak sama nazwa wskazuje, ma ono silnik o pojemności 3 litrów (ale rzadko kiedy taka prawidłowość jest jeszcze normą). W Carsmile wynajmujemy odmianę z napędem na cztery koła, ale wersja z RWD również jest w ofercie. W przypadku tego samochodu warto jednak skusić się na Xdrive, bo nie tylko poprawia trakcję na śliskim, ale sprawia, że samochód ma też lepsze osiągi. BMW z napędem na obie osie przyspiesza do pierwszej setki w 5,6 s, a jego odmiana z napędem na tył jest gorsza o 0,3 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. BMW, podobnie jak Audi ma układ miękkiej hybrydy, który sprawia, że samochód spala nieco mniej paliwa. Według WLTP jest to średnio od 5,0 do 5,2 l ON na 100 km. Nawet jeśli do tego wyniku trzeba trochę dodać, wciąż jest to bardzo oszczędny samochód. W wynajmie długoterminowym, jeśli zdecydujecie się na pełen pakiet, płacicie zaś tylko za paliwo i płyn do spryskiwaczy. Rzecz jasna poza miesięczną ratą.

Porsche Panamera 4S

Panamera drugiej generacji to chyba najlepszy wybór dla tych, którzy do tylnej kanapy (tu dwuosobowej) wolą siedzieć za sterami. Najbardziej sportowe auto segmentu F, jakie można sobie wyobrazić. Do tego w mocniejszej wersji S i z napędem na obie osie (oczywiście takim, który preferuje tył i nie zmienia charakterystyki prowadzenia auta tylnonapędowego). Panamera wygląda jak wydłużone 911 i jeździ niemal równie dobrze, jak ono. Pod maską luksusowego Porsche 440-konny, doładowany motor trzylitrowy. Jego maksymalny moment obrotowy to 550 Nm, co w połączeniu z 8-biegową przekładnią PDK czyni z niego bardzo szybkie auto: 4,3 s od 0 do 100 km/h, tu nie trzeba niczego dodawać. Prędkość maksymalna auta również nie pozostawia złudzeń: 289 km/h, to więcej niż ograniczona kagańcem konkurencja. Teraz ten model Porsche możecie mieć w wynajmie długoterminowym, także z pełnym pakietem usług Carsmile. A to ostatnie oznacza, że płacicie jedynie za paliwo – niby wciąż dużo, ale jednak jakby mniej. Według WLTP bowiem model ten spala jedynie 8,8-9,0 l na 100 km. Jedynie, wziąwszy oczywiście pod uwagę, jego imponujące osiągi.

 

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.