Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Leasing samochodów dostawczych
07
lut 2022

Wynajem krótko- czy długoterminowy auta osobowego, to żadna nowość. Nie dziwi również wzrastająca popularność usługi, jaką jest leasing aut, który daje sporo korzyści. A gdyby tak pokusić się o leasing, ale samochodu dostawczego? Co więcej, nie jednego samochodu dostawczego, a wręcz rozbudowania firmowej floty bez konieczności kosztownego zakupu na własność.

W Polsce, jak podaje serwis money.pl, do głównych źródeł finansowania tuż obok kredytów należy właśnie leasing. Większość właścicieli firm, bo aż 2/3, pozyskuje w ten sposób samochody. Tylko 1/3 decyduje się na kupno auta służbowego. Podobna tendencja utrzymuje się, gdy w grę wchodzi leasing samochodów dostawczych. Mikroprzedsiębiorcy wreszcie mają szansę na rozwój firmy, który idzie w oczekiwanym kierunku. Co więcej, nie muszą dysponować dużym kapitałem. Biorąc samochód dostawczy w leasing, zyskują znacznie więcej, niż decydując się na ubieganie o kredyt w tradycyjnej jego formie.

Leasing aut dostawczych dla branż: przemysłowej, budowlanej i transportowej

Z leasingu pojazdu zarówno osobowego, jak i dostawczego, skorzystać dziś mogą firmy nowo powstałe, przedsiębiorstwa mające za sobą wiele lat doświadczenia w danej branży, ale i osoby prywatne. Skupiamy się jednak na branżach, w których auto dostawcze staje się niezbędne, by efektywnie wykonywać codzienne zadania, a tym samym sprzyjać przyspieszaniu podejmowanych realizacji, ich usprawnianiu, w efekcie dążąc do rozwoju firmy.

Leasing aut dostawczych to usługa, z której najchętniej korzystają branże przemysłowa, budowlana i transportowa. W takich miejscach i pośród podejmowanych działań trudno wyobrazić sobie pracę bez rozbudowanej floty pojazdów. Tak dla już istniejących na rynku firm, ale i tych, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, inwestycja w niezbędne auta, korzystając z tradycyjnego kredytu, jest często niemożliwa lub po prostu nieopłacalna.

Prosto i bez konieczności posiadania wkładu własnego

Problemy z powzięciem samochodu dostawczego w leasing, praktycznie nie istnieją. Uproszczone formalności, nierzadko ograniczają się do przedstawienia dokumentu tożsamości oraz dokonania wpłaty własnej na poziomie 15-30%. Jej wysokość zależna jest od konkretnej oferty oraz firmy leasingowej. Najczęściej im krótszy czas prowadzenia działalności, tym wyższy wkład własny może być wymagany. Mimo wszystko, nawet dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, konieczność dopłaty w formie wkładu własnego, nie stanowi przeszkody. Wiele z nowo powstałych firm jest bowiem przygotowanych do prowadzenia działalności, także pod względem finansowym. Posiada minimalne zaplecze, które zostaje przeznaczone na start, w tym na pozyskanie firmowego auta.

W wielu firmach oferujących leasing, wkład własny jest wymagany. W Carsmile to z kolei kwestia, o której decyduje Klient. Wpłata własna jest bowiem fakultatywna, stąd przedsiębiorca niemający środków na tego typu inwestycję, wciąż może skorzystać z usługi leasingu.

W formie leasingu mogą być użytkowane nowe, ale i używane samochody osobowe i dostawcze o DMC wynoszącym do 3,5 T. Przyjrzenie się usłudze, z której od dawna korzystają przedsiębiorcy bazujący na autach osobowych, jest zdecydowanie warte poświęconego czasu. Samochód dostawczy potrzebuje bowiem kilku miesięcy, by przedsiębiorca mógł zacząć liczyć zyski, a leasing to najdogodniejsza finansowo propozycja.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.