Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Jaki samochód na firmę wybrać w 2019?
11
kwi 2019

Prędzej czy później każdy przedsiębiorca stanie przed koniecznością kupna samochodu na firmę. Jaki samochód na firmę wybrać w 2019 roku? Na jaką formę finansowania postawić oraz jak dobierać auto, aby zapewniło nam maksymalny komfort, poziom bezpieczeństwa i użyteczność?

Określ budżet i sposób finansowania

Dwiema zasadniczymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, wybierając samochód, jest budżet, jakim dysponujemy oraz sposób finansowania auta. Obecnie ciężko znaleźć przedsiębiorstwo, które decyduje się na zakup samochodu za gotówkę. Po pierwsze: mało które firmy posiadają tak wysoki budżet operacyjny, aby pozwolić sobie na zamrożenie kapitału przeznaczonego na samochód. Po drugie: takie rozwiązanie nie zapewnia korzyści podatkowych i zwyczajnie może okazać się mniej opłacalne.

Co więcej, decydując się na finansowanie zewnętrzne, budżet, jakim dysponuje firma, staje się większy i bardziej elastyczny. Dzięki temu firma zyskuje dostęp do droższych i lepiej wyposażonych samochodów.

Samochód na firmę – kredyt czy leasing? A może abonament?

Finansowanie auta to najważniejsza kwestia, nad którą należy się zastanowić. Kredyt inwestycyjny na firmowy samochód może okazać się mało korzystny. Przede wszystkim taka forma finansowania wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej, a także wiąże się z dość długim i mozolnym procesem decyzyjnym. Poza tym koszt kredytu może okazać się o wiele droższy od leasingu, a jego warunki mniej korzystne.

Samochód w leasingu na firmę to wciąż najpopularniejsza forma finansowania auta. Możliwość odliczania rat leasingowych od kosztów prowadzenia działalności, transparentne płatności, kompleksowe ubezpieczenie i serwis w cenie czy możliwość ustalenia kwoty wykupu po końcu trwania umowy to tylko niektóre zalety, które przemawiają za tą formą finansowania. Należy pamiętać, że od 2019 roku raty leasingowe za auta o wartości powyżej 150 tys. złotych netto mogą być rozliczane jedynie proporcjonalnie, zatem leasing jest jedną z korzystniejszych form finansowania w przypadku aut poniżej tej wartości.

Na rynku zwiększa się również popularność usługi długoterminowego wynajmu samochodów. Decydując się na samochód osobowy na firmę w formie abonamentu, przedsiębiorcy mogą liczyć na możliwość eksploatacji auta bez konieczności uiszczania wkładu własnego. Taka forma finansowania traktowana jest jak usługa, a dzięki temu pozwala wliczyć pełną kwotę raty abonamentowej do kosztów uzyskania przychodu niezależnie od wartości auta. W ramach abonamentu firmy wynajmujące zajmują się wszystkimi obowiązkami związanymi z utrzymaniem samochodu – m.in. rejestracją, ubezpieczeniem auta, jego serwisem czy wymianą i przechowywaniem opon.

Jaki samochód na firmę – na co zwracać uwagę, wybierając auto?

Jeżeli firmowy samochód będzie służył do pokonywania dużej liczby kilometrów w ciągu miesiąca, na bok należy odsunąć kwestie związane z ulubioną marką, designem auta czy liczbą koni mechanicznych generowanych przez jednostkę napędową.

Finansując samochód do firmy, warto zwrócić uwagę głównie na jego koszty eksploatacji, wyposażenie oraz bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Tak pragmatyczne podejście pozwoli dobrać optymalny pojazd do własnych potrzeb i sprawi, że korzystanie z samochodu będzie przede wszystkim wygodne. Oczywiście nie należy zapominać o reprezentacyjnej funkcji auta – zwłaszcza, gdy piastujemy wysokie stanowisko w przedsiębiorstwie.

Doskonałymi przykładami wygodnych, użytecznych, bezpiecznych i reprezentatywnych samochodów, które warto sfinansować na potrzeby firmy, są m.in. nowy Opel Insignia, Mercedes-Benz CLA, Ford Mondeo czy Skoda Superb. Zastanawiasz się, jak jaki samochód na firmę wybrać w 2019? Sprawdź naszą pełną ofertę i dobierz auto oraz jego finansowanie do własnych potrzeb.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.