Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Auta z przesuwanymi drzwiami – top 5
05
cze 2024

Samochody z przesuwanymi drzwiami to obecnie coraz rzadsze rozwiązanie. Wraz z końcem mody na auta typu van w mniejszych segmentach, kariera przesuwanych tylnych drzwi właściwie się skończyła. Producenci oferują je niemalże tylko w naturalizowanych dostawczakach i większych vanach. Postanowiliśmy sprawdzić, którzy producenci wciąż je oferują i w jakich samochodach.

Przesuwane drzwi – ostatni bastion

Wraz z końcem mody na osobowe vany, skończyła się moda na przesuwane drzwi. Dzisiaj segment aut rodzinnych wyparty został przez wszelkiej maści SUV-y, a w tych drzwi przesuwanych już nie uświadczycie. Kiedyś nawet europejskie większe vany miały to rozwiązanie, dzisiaj na rynku ostały się pojedyncze modele, w stylu Volkswagena Tourana, ale w jego wypadku mamy klasycznie otwierane drzwi tylne. Przesuwane drzwi w dalszym ciągu są za to oferowane w większych vana, powstałych na bazie naturalizowanych aut dostawczych. I to w różnych segmentach. To proste – w autach dostawczych tego typu rozwiązanie jest dużo bardziej wygodne, bo nawet na wąskim miejscu parkingowym da się otworzyć przestrzeń ładunkową. Wiadomo też, że nie opłaca się przerabiać tego typu rozwiązań, gdy z auta dostawczego robi się osobowe. Naturalizowane dostawczaki aż tak dobrze się nie sprzedają, ale za to jak lubicie przesuwane drzwi, te wozy wciąż je oferują.

Tego typu rozwiązanie wciąż znaleźć można także w vanach importowanych z USA. Toyota wciąż ma w swojej ofercie ogromnego vana – Siennę, a Chrysler sprzedaje Pacyfikę. Nie da się jednak ukryć, że również za Oceanem udział vanów jest coraz mniejszy i są to coraz częściej ostatnie podrygi tego typu samochodów. Do tego w przypadku tych modeli można korzystać tylko z importu poza dilerskiego, co oznacza, że nie będziemy mieli gwarancji producenta, a do tego auta będą musiały zostać dostosowane do europejskich przepisów (np. inne lampy).

Przesuwane drzwi – same zalety?

 

Niewątpliwie drzwi przesuwane to duże ułatwienie wtedy, gdy próbujemy wydostać się z auta na ciasnym miejscu parkingowym. Do tego, jeśli nasz pojazd ma trzeci rząd siedzeń, dzięki temu, że przesuwane drzwi mogą być ogromne, często udostępniają łatwiejszy dostęp do końcowych miejsc. To duże ułatwienie podczas rodzinnych wieloosobowych wyjazdów, ale nie oznacza samych zalet. Pamiętać należy, że drzwi przesuwane swoje ważą, a elektryczne mechanizmy otwierania i zamykania dostępne są, ale raczej w najbardziej wypasionych, dużych vanach. Małe naturalizowane auta dostawcze nie mają zwykle elektrycznego sterowania drzwiami, co dla niektórych użytkowników może powodować spory dyskomfort. Do tego manualnie sterowane drzwi, przy niewprawnej ręce, mogą się nie zatrzasnąć po otwarciu (np. gdy parkujemy na nierównym terenie) i uszkodzić osoby wsiadające lub wysiadające. Ostatnim mankamentem tego rozwiązania jest jego potencjalna awaryjność, znane nam są przypadki wycierania się prowadnic, awarii mechanizmów itp. Oczywiście w nowych samochodach jest to problem marginalny, ale po latach użytkowania może się objawić.

 

Przesuwane drzwi – mniejsze modele

Idealnym przykładem mniejszego samochodu, w którym można znaleźć przesuwane drzwi jest Citroen Berlingo:

https://carsmile.pl/oferta/citroen/berlingo/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

W przypadku tej oferty otrzymujecie benzyniaka 1.2 o mocy 110 KM, manualną przekładnię i pięciomiejscową kabinę. Berlingo oferowany przez Carsmile w wynajmie ma kamerę cofania, system multimedialny, trzy indywidualne fotele w drugim rzędzie, aluminiowe felgi, klimatyzację i to co nas najbardziej interesuje, czyli przesuwane drzwi. Jakby tego było mało drzwi znajdują się z dwóch stron pojazdu, co ma znaczenie, bo często producenci za te z lewej strony wymagają od klientów dopłaty.

Nieco większym modelem, który również polecamy jest Ford Tourneo Connect Van

https://carsmile.pl/oferta/ford/tourneo-connect/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

To nowość Forda, która oferuje zarówno 5- jak i 7-osobowe kabiny. W Carsmile auto dostępne jest z benzyniakiem 1.5 EcoBoost o mocy 114 KM oraz z dieslem 2.0 EcoBlue, który dysponuje mocą 122 koni mechanicznych. Warto dodać, że już bazowo jest to model świetnie wyposażony – szczegóły możecie poznać klikając w link do oferty powyżej.  

Przesuwane drzwi – większe vany

Jeśli potrzebujecie więcej przestrzeni – segment vanów czeka na Was z otwartymi rękami. Pośrednimi modelami, jeśli chodzi o wielkość są pojazdy pokroju Toyoty Proace Verso Van (i pokrewne modele):

https://carsmile.pl/oferta/toyota/proace-verso/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

To już spore modele, ale jeszcze nie jakieś ogromne, co sprawia, że idealnie nadają się np. do jazdy na wakacje w większej grupie osób, a nie kosztują jeszcze majątku w racie lub leasingu. W Carsmile znajdziecie w tej chwili Proace Verso ze 145-konnym dieslem, które ma aż 9 miejsc siedzących i drzwi przesuwane z dwóch stron. Samochód oferuje oczywiście klimatyzację (w tym osobną dla pasażerów tylnych rzęgów), tempomat, system bezkluczykowego dostępu, podgrzewane przednie fotele i wiele, wiele innych.

Podobnej wielkości jest Ford Tourneo Custom Van:

https://carsmile.pl/oferta/ford/tourneo-custom/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Ten samochód dysponuje 8 miejscami siedzącymi w trzech rzędach, a pod maską ma 150-konnego diesla. Producent wyposażył ten samochód m.in. w adaptacyjny tempomat, klimatyzację dla przedniej i tylnej części samochodu, a nawet powiększony zbiornik paliwa.

Segment vanów nie może też obejść się bez Volkswagena Multivana:

https://carsmile.pl/oferta/volkswagen/multivan/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Siedmioosobowa wersja z dieslem 2.0 TDI o mocy 150 KM ma w tym wypadku automatyczną skrzynie DSG, co zdecydowanie sprawia, że łatwiej jeździ się tym modelem. VW ma też bardzo dobre wyposażenie.

 

Przesuwane drzwi – podsumowanie

Jeśli nie zdecydujecie się na dużego vana z rynku amerykańskiego, przesuwane drzwi znajdziecie w zasadzie już tylko w naturalizowanych autach dostawczych. Na szczęście ich oferta jest bogata – od mniejszych 5- osobowych, po duże nawet 9-osobowe samochody. Pod maską mniejszych benzyniaki, w większych zaś diesle, które lepiej nadają się w dalekie trasy, a do tego świetne wyposażenie.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.