Często zadawane pytania
W tej sekcji umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz informacji, których poszukujesz napisz do nas lub zadzwoń.

Koszty rejestracji pojazdu są uzależnione od wariantu umowy. W przypadku najmu samochodu są one po stronie Carsmile. W przypadku leasingu auta są one po stronie użytkownika, wysokość opłaty znajdziesz w cenniku lub skontaktuj się z naszym BOK pod numerem 22 113 43 43.

Zmiany są dopuszczalne zgodnie z zapisami na Twojej umowie i w regulaminie. W razie chęci skonsultowania swojego przypadku, skontaktuj się z naszym BOK pod numerem 22 113 43 43.

Tak, to Ty decydujesz o przeznaczeniu samochodu.

Tak, zawsze możesz zmodyfikować konfigurację samochodu, który dostępny jest w naszej ofercie. W tym celu wypełnij formularz kontaktowy przy interesującym Cię aucie, a w trakcie rozmowy z konsultantem zaznacz, że interesuje Cię zmiana wyposażenia. Pamiętaj, że zmiana wyposażenia ma wpływ na cenę samochodu, a co za tym idzie na wysokość miesięcznego czynszu.

Tak, istnieje możliwość doposażenia samochodu w dodatkowe elementy zabezpieczenia. Koszt ich zakupu może zostać pokryty przez Carsmile, a następnie rozliczony na podstawie refaktury lub też dodany do miesięcznej raty. Możesz również dokonać zakupu urządzenia samodzielnie, a po zakończeniu okresu trwania umowy zdemontować je (pod warunkiem, że demontaż nie spowoduje uszkodzenia samochodu) i używać w innym pojeździe.

Tak, jest taka możliwość. Warunki wcześniejszej rezygnacji z najmu samochodu są ustalane indywidualnie. Jeżeli chcesz zakończyć najem wcześniej, niż okres na jaki została zawarta umowa, to możesz się do nas zwrócić z wnioskiem o rozwiązanie umowy. 

Nie. Cały proces jest przez nas realizowany zdalnie na podstawie zgód na weryfikację Twoich danych w odpowiednich bazach. W niektórych sytuacjach prosimy o przesłanie dokumentów w formie elektronicznej. Oryginalne wersje dokumentów są czasem potrzebne w momencie podpisywania umowy lub w późniejszym terminie.

Tak, dopuszczalne jest umieszczenie reklamy na samochodzie. Po zakończeniu okresu trwania umowy powinna ona jednak zostać usunięta w taki sposób, by nie uszkodzić pojazdu.

Minimalny okres trwania umowy to 12 miesięcy, natomiast maksymalny czas jej trwania to 60 miesięcy.

Do rozpatrzenia większości wniosków nie potrzebujemy dodatkowych dokumentów finansowych. Większość klientów otrzymuje finansowanie na podstawie oświadczenia, co jest niezwykle wygodne i nie pochłania dodatkowego czasu.

W przypadku najmu z ratą czynszu z częścią zmienną i stałą przebieg samochodu rozliczany jest raz w miesiącu. W przypadku najmu ze stałą ratą czynszu przebieg zaczynamy rozliczać od miesiąca, w którym przekroczyłeś określony limit kilometrów. Umowa może określać limit kilometrów, po przekroczeniu którego może być wymagana od Ciebie płatność dodatkowej kwoty za każdy kilometr ponad limit. Może być to limit 12-miesięczny lub limit dotyczący innego okresu, w tym całego okresu obowiązywania Umowy.

Z samochodu możesz korzystać Ty i Twoja najbliższa rodzina. W razie potrzeby możesz zgłosić osobę trzecią, która również będzie mogła korzystać z pojazdu.