Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Wynajem długoterminowy samochodów klasy premium
15
lip 2019

Samochody premium to obecnie jeden z popularniejszych segmentów aut wykorzystywanych w przedsiębiorstwach z sektora MŚP. Przedsiębiorcy poszukujący finansowania dostosowanego do swoich potrzeb, zwykle stawiają na komfort, transparentność kosztów oraz minimum formalności. Dokładnie to oferuje wynajem długoterminowy aut premium, który obecnie dynamicznie zyskuje na popularności zwłaszcza w sektorze biznesowym.

Wynajem samochodów – rynek wciąż się rozwija

Zgodnie z raportem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów czwarty kwartał 2018 roku wykazał dynamikę wzrostu wynajmu długoterminowego na poziomie 17,5% r/r, co oznacza, że rynek wynajmu rośnie obecnie najszybciej w historii. Co ważne, firmy w ubiegłym roku sfinansowały aż 72,3% wszystkich nowych samochodów, zwiększając swój udział w rynku o 2,6% r/r, czyli aż o 45,5 tys. aut.

Zgodnie z danymi IBRM Samar co piąty samochód osobowy nabyty przez firmę w ubiegłym roku był finansowany za pomocą wynajmu długoterminowego, a branża wynajmu wykupiła o 23,4% (15,5 tys.) aut więcej niż w roku ubiegłym, osiągając wzrost na poziomie 21,3%.

Wśród nowych aut finansowanych za pomocą wynajmu długoterminowego przez klientów instytucjonalnych najpowszechniejsze są samochody klasy premium. Dzięki tej formie rozliczania przedsiębiorcy uzyskują dostęp do najbezpieczniejszych, najlepiej wyposażonych oraz reprezentatywnych pojazdów przy zachowaniu pełni korzyści podatkowych.

Samochody premium w wynajmie długoterminowym – to się opłaca

Istnieje wiele korzyści, które przemawiają za wynajmem długoterminowym luksusowych samochodów przez firmy i przedsiębiorców. Jedną z nich są uproszczone kwestie finansowe oraz minimum formalności. Najem długoterminowy nie ogranicza zdolności kredytowej i znacząco upraszcza księgowanie auta w firmie, które sprowadza się do wprowadzania jednej, zbiorczej faktury w miesiącu z tytułu eksploatacji dzierżawionego pojazdu. Co istotne, wszystkie koszty ponoszone z tytułu wynajmu luksusowego samochodu mogą być wliczone do kosztów prowadzenia działalności – nawet gdy wartość finansowanego auta przekracza 150 tys. zł netto.

Przedsiębiorcy decydujący się na samochody klasy premium w wynajmie, mogą również łatwo dopasować ich konfiguracje oraz elastycznie określać warunki finansowania poprzez manipulowanie czasem wynajmu, wielkością wpłaty własnej, a także wysokością comiesięcznych rat. Co istotne, wynajem pozwala na łatwą wymianę auta na nowe pod koniec trwania umowy i nie obliguje do wykupu samochodu, co pozwala uniknąć problemu związanego ze sprzedażą finansowanego samochodu.

Nie należy również zapomnieć o wliczeniu wszystkich kosztów ponoszonych z tytułu użytkowania auta przez firmę wynajmującą. Przedsiębiorca, który wybiera wynajem długoterminowy aut premium, musi jedynie opłacać raty oraz ponosić koszty paliwa. Wszystkie inne kwestie związane z utrzymaniem samochodu ponosi firma wynajmująca. Oznacza to, że Carsmile bierze na siebie obowiązek pełnego ubezpieczenia samochodu, koszty jego napraw i serwisu, a także zakupu dodatkowego kompletu opon wraz z ich przechowywaniem i wymianą.

Poznaj zalety i korzyści wynajmu długoterminowego luksusowych samochodów w Carsmile i jeszcze dziś sfinansuj auto marzeń w swojej firmie.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.