Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Top najlepszych aut japońskich marek
03
kwi 2024

Japońskie auta mają swoje zagorzałe grono zwolenników, głównie dlatego, że bardzo rzadko odmawiają posłuszeństwa. Zapraszamy na zestawienie najlepszych naszym zdaniem aut japońskich na naszym rynku.

Początkowo chcieliśmy, aby w naszym Top znalazły się same samochody kompaktowe, niestety obecnie nie wszyscy producenci z Japonii mają takie w swojej ofercie. Niektórzy, tak jak np. Suzuki oferują zaś samochody innych producentów ze swoimi znaczkami (patrz Suzuki Swace, które jest w Toyotą Corollą). Skupiliśmy się więc na kilku modelach i tam gdzie dany producent oferuje, przedstawiamy zarówno auta typowo kompaktowe, jak i oparte na nich crossovery. Nie udało nam się to jedynie w przypadku Nissana, który w zasadzie klasycznych aut kompaktowych już nie oferuje. W tekście nie uwzględniamy aut elektrycznych, które w pewnym sensie np. u Nissana, zastąpiły niepodwyższone kompakty.  

Toyota Corolla i Corolla Cross

Tego modelu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, zwłaszcza że, oferta Toyoty w przypadku Corolli jest bardzo kompletna. Składa się ona z hatchbacka, sedana, kombi (oznaczonego TS) oraz wspomnianego już we wstępie Crossa. Co ciekawe najniższą cenę w gamie ma odmiana z trójbryłowym nadwoziem, której cena startuje od 106 900 zł.

https://carsmile.pl/oferta/toyota/corolla/sedan-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Nieco wyżej wyceniony jest hatchback – cena w salonie od 126 900 zł.

Co ciekawe odmiana kombi startuje od 117 tys. zł – ale nie ma się co dziwić, bo wersja hatchback nie ma odmian nie czysto benzynowych 1.5/125 KM, które są nieco tańsze. Ta odmiana dostępna jest jedynie od wersji 1.8 hybrid.

Na szczycie gamy kompaktowych Corolli stoi uterenowiona wersja Cross, której cena w salonie rozpoczyna się od 143 900 zł.

Mazda 3 i CX-30

Mimo ogromnej popularności SUV-ów marki z Hiroszimy, my postanowiliśmy umieścić w naszym zestawieniu Top 5 modeli aut japońskich marek kompaktową Mazdę 3. Model ten wciąż cieszy się dużym wzięciem, bo łączy dobre walory użytkowe, ze świetnymi silnikami o dużej pojemności i japońskim wzornictwem. Mazda 3 to zdecydowanie model, który wybierany jest oczami. Duch Kioto, który jest we wszystkich modelach sprawia, że kompaktowa Mazda, nawet podczas postoju, wygląda jakby się poruszała. Do wyboru są dwie wersje nadwoziowe: sedan i hatchback, a także bardzo atrakcyjny crossover CX-30. Ceny Mazdy 3 rozpoczynają się od 107 400 zł za wersję z silnikiem 2.0 o mocy 122 KM (niezależnie czy hatchback, czy sedan).

https://carsmile.pl/oferta/mazda/cx-30/crossover-leasing-wynajem-dlugoterminowy

W gamie znajdziecie także CX-30, którego cena startuje od 119 500 zł za wersję z tym samym silnikiem benzynowym o mocy 122 KM, ale ten model możecie mieć także w  wersji 150-konnej (od 124 500 zł) oraz 186-konnej (od 134 500 zł).

Honda Civic i ZR-V

Najnowsza generacja Civica to samochód na wskroś nowoczesny, który ma dość nietypowy napęd. Jego benzynowy silnik napędza bowiem generator, który produkuje prąd, a to ten ostatni wykorzystywany jest do napędu przedniej osi auta. To jedyna wersja napędowa (nie licząc nieco bardziej klasycznego Type R’a), która jest w Polsce dostępna. Ceny startują od sporych 184 700 zł (hybryda ma moc 184 KM), a kończą się na 186 400 zł za wersję Advance.

https://carsmile.pl/oferta/honda/civic/hatchback-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Honda ma jednak w ofercie jeszcze jeden model, na który warto zwrócić uwagę – a mianowicie ZR-V. To nowość w gamie SUV-ów, która plasuje się między HR-V a CR-V, jest więc kompaktowym SUV-em. Umieszczamy go tu, bo technicznie jest to Honda Civic na szczudłach, z dokładnie takim samym układem napędowym i bardzo podobnym wnętrzem. Najtańsza Honda ZR-V to wydatek przynajmniej 175 900 zł.

Nissan Juke i Qashqai

W przypadku Nissana, od dawna nie mamy już modeli kompaktowych (ostatnim na naszym rynku była niezbyt udana Tiida). Można co prawda do kategorii aut kompaktowych klasyfikować elektrycznego Lifa, ale założyliśmy, że nie zajmujemy się tu samochodami elektrycznymi. Co więc pozostaje? Przede wszystkim crossover Juke, który w najnowszej generacji jest już całkiem dojrzałym samochodem, ze sporą ilością miejsca na kanapie i w bagażniku. Ceny tego modelu stratują od 102 tys. zł za wersję ze 114-konnym silnikiem ze skrzynią manualną. Juke może też mieć mocną odmianę hybrydową o mocy 143 KM (podobnej budowy do Hondy), której ceny startują od 131 770 zł.

https://carsmile.pl/oferta/nissan/juke/crossover-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Nissan ma też w gamie genialnego rodzinnego SUV-a, czyli Qashqai’a. To już sporej wielkości samochód, który kupicie w kilku wersjach. Ceny startują od 118 tys. zł za odmianę 140-konną, przy najmniej 122 tys. zł wydacie za mocniejszą 158-konną odmianę, a topowe e-Power o mocy 190 KM to koszt przynajmniej 162 700 zł.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.