Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Top 5 małych dostawczaków. Co wybrać w wynajmie długoterminowym?
23
wrz 2021

Małe auta dostawcze to dobra alternatywa, jeśli nasz biznes nie ma dużo do przewiezienia, ale nie zawsze są to czyste towary, które można wrzucić do bagażnika klasycznego auta. Często liczą się także wymiary takiego samochodu, a te są niewielkie oraz jego cena. Najtańsze małe dostawczaki nie kosztują więcej niż 1000 zł netto miesięcznie! Zapraszamy na mały przegląd oferty Carsmile!

Kiedyś małe dostawczaki budowano na bazie aut klasy B, zachowując często ich przodu. Od lat jednak mimo podobnej konstrukcji modele te uzyskały oddzielne nadwozia, które są charakterystyczne tylko dla nich. Większość z prezentowanych tu samochodów ma zresztą użyteczne wersje z kanapą z tyłu, ale my dzisiaj postanowiliśmy zająć się wersjami typu furgon. To one służą często w niewielkich firmach, które nie mają dużych potrzeb przewozowych, ale to co przewożą, nie do końca jest czyste. Mamy tu na myśli wszystko to, co nie powinno raczej trafiać do bagażnika typowego samochodu, a już na pewno nie często. Małe auta dostawcze są też odpowiedzią na zapchane miasta i sprawdzą się świetnie wszędzie tam, gdzie są problemy z parkowaniem.

 

Peugeot Partner

To jedna z najgorętszych propozycji w Carsmile, bo ten samochód mamy na stocku. To oznacza zaś niedługi czas oczekiwania, co dzisiaj jest raczej rzadkością. W ofercie znajdziecie obydwie wersje długości, czyli standardową (dł. zew. 4403 mm) i Long (dł. zew. 4753). Pierwsza z nich ma pakę o pojemności 3300 m sześc. druga zaś o 600 l większą. Długości przestrzeni bagażowej za przegrodą w zależności od długości samochodu to odpowiednio 1817 i 2167 mm. Szerokość paki to zaś 1630 mm (z jednymi drzwiami przesuwanymi). Partner występuje (zresztą jak większość modeli segmentu małych aut dostawczych) tylko w jednej wysokości dachu. Wysokość przestrzeni ładunkowej waha się w nim od 1200 do 1270 mm. Podstawowa, krótka wersja z silnikiem 1.5 BlueHDi o mocy 76 KM kosztuje na 36 miesięcy, bez wpłaty własnej 1270 zł netto miesięcznie. W tym pakiecie macie darmowe serwisy, naprawy, a także dwa komplety opon wraz z ich wymianą i przechowywaniem. Po dodaniu pakiety ubezpieczeń koszt miesięczny wzrasta do 1479 zł. Carsmile ma też m.in. wersje Long z 1.5 blueHDi o mocy 130 KM – tu za podstawowy pakiet wynajmu długoterminowego na 36 miesięcy bez wpłaty własnej zapłacicie 1480 zł netto miesięcznie.

Opecl Combo Cargo

Jeszcze taniej możecie w tej chwili wynająć w Carsmile Opla Combo Cargo. Podstawowa odmiana L1 z dieslem 1.5 CDTI o mocy 102 KM, na 36 miesięcy, bez wpłaty własnej i w podstawowym pakiecie naszych usług to koszt 1114 zł netto. Po dodaniu ubezpieczenia za taki wynajem długoterminowy zapłacicie miesięczną ratę w wysokości 1299 zł netto! Model ten ma też wersję L2 – w tym wypadku cena startuje od 1353 zł netto (przy takich samych założeniach jak wyżej). Krótszą odmianę mamy dostępną od ręki, na dłuższą musicie poczekać nieco dłużej. Krótsza ma pakę o pojemności 3300 l, dłuższa 3900 l. Długość paki krótszej to 1527 mm, dłuższej zaś 1877 mm.  Wewnętrzna wysokość przestrzeni ładunkowej to 1117 mm, a szerokości producent nie podaje.

Fiat Fiorino

Najmniejszy model w naszym zestawieniu to propozycja do naprawdę bardzo zatłoczonego miasta albo tam, gdzie nie ma miejsca do manewrowania. Fiat Fiorino to mikro dostawczak na szczęście jednak tylko na zewnątrz, bo na pace może pomieścić 2,8 m sześc. ładunków. Do tego ma całkiem spora, wynoszącą 610 kg ładowność. Jest to więc taki typowy miejski siłacz. Fiorino ma także genialną cenę wynajmu długoterminowego, bo na 36 miesięcy, bez wpłaty własnej i z podstawowym pakietem (serwisy, naprawy i dwa komplety opon) kosztuje jedynie 1016 zł netto miesięcznie. Po dodaniu pakietu AC, OC, NNW na cały okres najmu jego cena wzrasta jedynie do 1184 zł netto!

Ford Transit Courier

Tylko 1313 zł netto zapłacicie miesięcznie w wynajmie długoterminowym za Forda Transita Courier z sinikiem 1.5 TDCi o mocy 75 KM (przy takich samych parametrach jak powyżej). To kolejny model przeznaczony w miejsca, gdzie jest mało… miejsca. Model ten ma tylko jedną długość i 2,3 m sześć pojemności przestrzeni ładunkowej. Ford może załadować na swój pokład 590 kg. 1620 mm to długość przestrzeni bagażowej tego modelu.

Toyota Proace City

Wygląda znajomo a do tego kusi ceną. Toyota Proace City to bliźniak m.in. Peugeota Partnera, wszelkie wymiary tego modelu są więc tożsame z tym, co pisaliśmy powyżej. W Carsmile oferujemy ten model w dwóch wersjach długości. Krótsza występuje z silnikiem Diesla o mocy 76 KM, wysokoprężny silnik dłuższej ma 102 KM. Podstawowa, krótsza odmiana w wynajmie długoterminowym na okres 36 miesięcy, przy zerowej wpłacie własnej i z podstawowym pakietem usług to miesięczny wydatek 1121 zł netto. Wersję long przy takich samych parametrach najmu możecie mieć za 1256 zł netto miesięcznie.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.