Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Czym są hybrydy plug-in? Jakie samochody typu plug-in są najpopularniejsze?
24
cze 2020

Cicha i ekologiczna praca auta elektrycznego z wszechstronnością i zasięgiem samochodu spalinowego? Takie możliwości zapewniają hybrydy plug-in – auta wyposażone w silnik elektryczny połączony z silnikiem spalinowym.

Czym jest i jak działa hybryda plug-in?

Hybryda plug-in to półelektryczny samochód, który wyposażony został w silnik spalinowy wspomagany pełnoprawnym i w niektórych sytuacjach samowystarczającym silnikiem elektrycznym. Czym hybrydy plug-in różnią się od standardowych hybryd?

Klasyczne samochody hybrydowe mogą ładować ogniwa akumulatorów wyłącznie podczas jazdy, odzyskując energię w trakcie hamowania czy poprzez ładowanie akumulatorów silnikiem spalinowym.

Samochody plug-in pozwalają dodatkowo ładować akumulatory z gniazdka przy użyciu standardowego prądu jednofazowego o napięciu 230 V, jak i za pomocą stacji szybkiego ładowania. Szukając opcji na podłączenie instalacji do ładowania w domu warto odwiedzić Partnerów Carsmile, którzy zapewniają taką infrastrukturę (np. OZE Biomar). 

Poza tym niemal każda hybryda plug-in pozwala na pokonanie dystansu 30-50 km wyłącznie na silniku elektrycznym i zapewnia użytkownikowi możliwość ręcznej zmiany rodzaju napędu.

Dzięki temu nowoczesne samochody plug-in to wyjątkowo ekologiczne, oszczędne i wszechstronne auta, które idealnie sprawdzą się zarówno w użytku miejskim, mieszanym, jak i podczas pokonywania dalszych dystansów. Regularnie ładując ogniwa akumulatorów, na dystansie ok. 50 km kierowcy mogą jeździć wyłącznie na napędzie elektrycznym, co w przypadku krótkich, codziennych przejażdżek pozwala zyskać bezemisyjny i niemal darmowy środek transportu. Z kolei na trasach wspomaganie silnika spalinowego motorem elektrycznym umożliwia zmniejszenie średniego zużycia paliwa nawet do 3-5 l/100 km.

Jakie samochody plug-in są najpopularniejsze?

Hybrydy plug-in to dość nowy i świeży segment na polskim rynku. Niemniej, producenci oferują całkiem bogatą ofertę aut hybrydowych dostosowanych do potrzeb i preferencji każdego kierowcy. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze samochody plug-in, które chętnie wybierają polscy kierowcy.

Skoda Superb iV Plug-in

Skoda Superb iV według WLTP jest w stanie pokonać wyłącznie na silniku elektrycznym aż 63 km. Samochód wyposażony jest w mnóstwo nowoczesnych rozwiązań zapewniających niezrównany komfort i bezpieczeństwo prowadzenia, a także dbających o możliwie niskie zużycie paliwa. Skoda Superb iV plug-in dostępna jest w wersji z silnikiem 1.4 TSI o mocy 156 KM połączonej z jednostką elektryczną generującą 116 KM. Łącznie auto dysponuje mocą 218 KM. Skoda w warunkach mieszanych pali 3,5 l/100 km, a przy użyciu wyłącznie silnika benzynowego spalanie wzrasta do 8 l/100 km.

KIA Niro plug-in

Kia Niro Plug-in jest w stanie przejechać na silniku elektrycznym do 58 km. Auto w trybie hybrydowym pali ok. 4-5,5 l/100 km. Samochód pozwala na wygodne i sprawne podróżowanie zarówno po mieście, jak i na dalszych dystansach. Na uwagę zasługuje przestronne wnętrze, dynamiczny układ napędowy oraz bogate wyposażenie umilające podróż.

Hyundai IONIQ Plug-in

Hyundai IONIG Plug-in to jedna z najtańszych hybryd plug-in dostępnych na polskim rynku. Mimo to auto zapewnia wysoki poziom komfortu, odpowiednio dynamiczny układ napędowy oraz parametry jezdne w zupełności wystarczające do efektywnego i wygodnego podróżowania.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.