Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Leasing samochodów elektrycznych
22
lut 2022

Samochody elektryczne stają się coraz częstszym widokiem na polskich ulicach. Nic dziwnego, nowoczesne, komfortowe, ekologiczne i co najważniejsze – niezwykle tanie w eksploatacji – podbijają serca kolejnych przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Obecnie tego typu auta można finansować, korzystając z dotacji.

Jak korzystać z dotacji na elektryka?

Program „Mój Elektryk” ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostępny jest w ramach leasing. Finansowanie w formie najmu leasingu dostępne jest dla Osób Fizycznych oraz Klienta Biznesowego. Dzięki programowi możesz zyskać nawet 27 000 zł, co w przypadku najmu oznacza kilkaset złotych oszczędności na każdej racie. Dotacje obejmują wyłącznie nowe samochody, a ich przebieg może wynosić maksymalnie 50 km. Warto pamiętać, że z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, jak i firmy lub instytucje. Pamiętaj, że o tym kto dostanie dofinansowanie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kto może skorzystać z programu?

 • Osoby fizyczne
 • Przedsiębiorcy
 • Jednostki sektora finansów publicznych
 • Instytuty badawcze
 • Fundacje Stowarzyszenia
 • Spółdzielnie
 • Rolnicy indywidualni
 • Kościoły, związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne, inne organizacje religijne

 

Wartość samochodu osobowego

Przewidziana dla Osoby Fizycznej:

 • 225 000 PLN brutto,
 • W przypadku posiadacza Karty Dużej Rodziny brak maksymalnej ceny brutto fakturowej samochodu osobowego.

Przewidziana dla Klienta Biznesowego:

 • 225 000 PLN brutto - klient biznesowy nieposiadający prawnej możliwości odliczenia VAT**,
 • 248 205 PLN brutto - klient biznesowy posiadający prawną możliwość odliczenia 50% VAT*,
 • 276 750 PLN brutto - klient biznesowy posiadający prawną możliwość odliczenia 100% VAT*,

**Decydujące będzie kryterium, czy przyszły Beneficjent dotacji jest podatnikiem VAT i czy ma prawną możliwość odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego, zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Wysokość dotacji

- Osoba Fizyczna Zgodnie z programem priorytetowym, osoby fizyczne mają możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości:

 • 18 750,00 zł Brutto, •
 • 27 000,00 zł Brutto – przy posiadaniu Karty Dużej Rodziny. Wysokość dotacji

– Klient Biznesowy

 • 18 750,00 zł*

– Klientowi prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą oraz Spółce prawa handlowego w przypadku deklaracji przebiegu poniżej 15 000 km rocznie.

 • 27 000,00 zł*

- Klientowi prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą oraz Spółce prawa handlowego w przypadku deklaracji przebiegu powyżej 15 000 km rocznie. *Prezentowana kwota może być zarówno kwotą netto, kwotą brutto jak i połączeniem tych dwóch sytuacji. Decyduje o tym kryterium, czy przyszły Beneficjent dotacji jest podatnikiem VAT i czy ma prawną możliwość odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego (0%, 50% czy 100%), zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Zalety elektryków

Poza wyższym progiem podatkowym samochody elektryczne cechuje inna, podstawowa zaleta – niskie koszty eksploatacji. Koszt przejechania określonego dystansu samochodem elektrycznym jest o wiele, wiele niższy niż koszt eksploatacji pojazdów z silnikami benzynowymi i silnikami wysokoprężnymi. Szacuje się, że uśredniony koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym wynosi jedynie 30% wydatków ponoszonych z tego tytułu podczas eksploatacji samochodu spalinowego.

 

Jaki samochód elektryczny wybrać?

Oferta elektryków powiększa się z roku na rok. O ile początkowo na rynku dostępne były wyłącznie niewielkie kompakty – np. takie jak Renault ZOE czy Nissan Leaf, o tyle obecnie w segment elektryków coraz śmielej wchodzą marki premium.
Jeżeli zastanawiasz się, jakie auto elektryczne zapewni jednocześnie wysoką ekonomię jazdy, odpowiedni komfort oraz prestiż idealnie podkreślający pozycję Twojej firmy, koniecznie sprawdź naszą ofertę leasingu: BMW i3, Volkswagena e-Golfa, Hyundaia Ioniq lub Jaguara I-Pace.


Chcesz dowiedzieć się więcej o finansowaniu samochodów elektrycznych? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać idealny samochód do potrzeb Twojego biznesu.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.