Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Elektryki co jest dostępne? Wynajem auta elektrycznego
29
lip 2021

Samochody elektryczne mają wciąż zaporowe ceny. Niezależnie od tego, czy wybierzecie sportowego elektryka, SUV-a z takim napędem, czy też model miejski – zawsze cena będzie wyraźnie wyższa niż porównywalnego auta z konwencjonalnym napędem. Wynajem długoterminowy pozwala ograniczyć wydatki na taki model, przy jednoczesnym korzystaniu z jego zalet.

Jeszcze przez co najmniej kilka lat ceny samochodów elektrycznych w porównaniu z klasycznymi będą wyraźnie wyższe. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że wciąż są one wyraźnie mniej popularne i co za tym idzie, produkuje się je w mniejszej liczbie egzemplarzy. A to ostatnie powoduje, że są zwyczajnie droższe. Programy dotacji w niektórych krajach działały nieźle np. w Norwegii, czy też Holandii (ta ostatni już go zakończyła), w innych tak sobie (Polska). Samochody elektryczne stają się modne, zwłaszcza wśród osób, które mają możliwość ładowania ich z przydomowych gniazdek, albo tych, które mają możliwość montażu Wall Boxa. Przeszkodą jest jednak ich wysoki koszt zakupu. Na szczęście jest prosty sposób na to, aby tego typu samochód nieco mniej nadszarpnął budżet, bo tego typu auto można wynająć. W Carsmile zgromadziliśmy już sporą ofertę takich samochodów w różnych segmentach. Ich cechą wspólną, poza faktem, że są elektrykami, jest to, że rata za nie jest stała i bez trudu można kontrolować koszty. Przedstawiamy wybrane oferty, ale na naszej stronie internetowej znajdziecie ich dużo więcej. Do tego ceny tych samochodów zmieniają się i bardzo często zdarza się, że tanieją. Tak jest np. z elektrycznym Fiatem 500, który od wprowadzenia na rynek ma już niższą cenę w wynajmie długoterminowym, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

 

Klasa topowa

Wynajem samochodu elektrycznego wcale nie oznacza najtańszych pojazdów. W ofercie Carsmile znajdziecie np. Porsche Taycana i to w wersji 4S, czyli mocniejszej z motorem o mocy 530 KM i napędem na obie osie. Wśród topowych modeli dostępnych w wynajmie długoterminowym Carsmile, jest mocarny, 400-konny SUV Jaguar I-Pace EV400 AWD S. Ten model potrafi nie tylko przyspieszyć do „setki” w mniej niż 5 sekund, ale też może rozpędzić się do 200 km/h. Oczywiście Porsche jest szybsze, ale też dużo więcej kosztuje jego wynajęcie. Jeszcze taniej możecie mieć w wynajmie długoterminowych elektrycznego SUV-a Audi e-tron 50 Quattro Advanced. Ten model ma 314 elektrycznych koni mechanicznych. Jest co prawda nieco wolniejszy, ale jego 6,6 s od 0 do 100 km/h wciąż robi wrażenie, podobnie jak prędkość maksymalna, która wynosi 190 km/h.

 

Klasa średnia

Rata za te modele już tak bardzo nie odstrasza, a otrzymujecie za nią bardzo uniwersalne samochody elektryczne, które nie tylko oferują dość dużo miejsca w swoich kabinach, ale mają też bardzo zadowalający zasięg. W Carsmile możecie wynająć np. iX3, które dysponuje mocą 286 KM.  Napęd przenoszony jest tu, tak jak w BMW lubicie najbardziej, czyli na oś tylną. Model ten katapultuje się do 100 km/h w 6,8 s i może rozpędzić się do 180 km/h. Ciekawą propozycją jest też Hyundai Kona Electric, którego w Carsmile oferujemy w dwóch wersjach: 39 i 64 kWh. Pierwsza z nich dysponuje mocą 136 KM a druga 204. Słabsza przyspiesza do „setki” w 9,9 s, mocniejsza jest lepsza o dwie sekundy. Ten samochód jest idealny w trasę – w naszych testach udało nam się na jednym ładowaniu dojechać z Warszawy na Śląsk. Ale to oczywiście nie wszystkie modele, które znajdziecie w ofercie wynajmu i leasingu. W Carsmile wynajmiecie także: KIĘ e-Niro, Forda Mustanga, Audi Q4 e-tron, Mercedes EQC i wiele, wiele innych rodzinnych aut elektrycznych.

 

Idealne na miasto

Osobną kategorię samochodów elektrycznych stanowią te dedykowane na miasto. Tutaj zasięgi mogą być nieco mniejsze (ale też nie we wszystkich modelach, bo np. nowy Fiat 500e ma bardzo przyzwoity zasięg), ale za to te samochody są wyraźnie tańsze. Niższa jest także ich cena najmu. Styl retro znajdziecie także w Hondzie e, która wyraźnie nawiązuje do starych Civiców. Model ten ma moc 136 KM i do 100 km/h potrafi przyspieszyć w 9 sekund. Dla porównania, wymieniony wcześniej elektryczny Fiat 500 robi to w czasie o pół sekundy gorszym. Jeśli jednak to jak szybko Wasz elektryk będzie przyspieszał ma dla Was priorytetowe znaczenie w ofercie Carsmile jest jeszcze miejski sprinter – Mini John Cooper SE z silnikiem elektrycznym o mocy 184 KM. Ten model potrafi osiągnąć 100 km/h w 7,3 s!

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.