Samochody 7-osobowe – ranking Carsmile

Auta rodzinne 7-osobowe w naszym rankingu należą zarówno do segmentu minivanów, jak i potężnych SUV-ów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze i cieszące się największym uznaniem samochody 7-osobowe.

Mercedes-Benz V klasa

Mercedes-Benz V klasa to sporych rozmiarów luksusowy minivan zapewniający niezrównany poziom komfortu oraz potężną ilość przestrzeni dla pasażerów. Auto wyposażone jest w mnóstwo nowoczesnych technologii i rozwiązań, które zapewniają wygodę podróży w każdym rzędzie siedzeń. Mimo sporych gabarytów Mercedes-Benz V klasa to 7-osobowy minivan, który prowadzi się niemal jak samochód osobowy.

Wszystko za sprawą precyzyjnego podwozia oraz innowacyjnych systemów elektronicznych – m.in. układu jezdnego z selektywnym systemem amortyzacji czy precyzyjnego wspomagania układu kierowniczego. Wewnątrz znajdziemy nowoczesny system multimedialny MBUX, panoramiczny dach, pakiet leżankowy i stołowy czy rozbudowany pakiet Intelligent Drive zawierający systemy wspomagania kierowcy i zapewniające bezpieczeństwo podróżnym. Auto dostępne jest z 4 wariantami 2-litrowych jednostek napędowych o mocy od 120 do 239 KM. Mercedes-Benz V klasa to bez wątpienia jeden z najlepiej wyposażonych i najbardziej luksusowych samochodów 7-osobowych w rankingu Carsmile.

Peugeot Rifter

Peugeot Rifter to minivan 7-osobowy znajdujący się wysoko w naszym rankingu. Prezentowany samochód to atrakcyjne cenowo, wielozadaniowe i niezwykle praktyczne auto, które zapewnia mnóstwo miejsca podróżnym oraz sporo przestrzeni bagażowej. Samochód wyposażony jest w wiele przemyślanych rozwiązań zapewniających komfortowe podróżowanie nawet wyjątkowo licznej rodzinie.

Wśród nich należy wymienić m.in. iCockpit, 8-calowy ekran multimedialny czy konstrukcję i układ siedzeń zapewniające odpowiednio dużo przestronności w każdym rzędzie siedzeń. Peugeot Rifter napędzany jest cichą i sprawną jednostką napędową Diesla 1.5 BlueHDI o mocy 102 KM.

Volvo XC 90

Volvo XC 90 to 7-osobowy SUV, którego nie możemy pominąć w naszym rankingu. Nowe Volvo XC 90 stanowi ikonę luksusu i potęgi. Samochód nie tylko prezentuje się świetnie, ale wyposażony jest w mnóstwo rozwiązań zapewniających najwyższy poziom komfortu wszystkim pasażerom.

Auto wykonane jest w duchu eleganckiego minimalizmu oraz najwyższej jakości wykonania. O komfort kierowcy i pasażerów dba m.in. funkcjonalny system multimedialny Sensus Connect, system Intellisafe odpowiedzialny za unikanie kolizji, automatyczne hamowanie na skrzyżowaniach, system informowania o znakach drogowych, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa czy system BLIS i CTA. Trudno wymienić wszystkie technologie, układy i systemy zaimplementowane w tym nowoczesnym i luksusowym 7-osobowym SUV’ie. Siedmioosobowe Volvo XC 90 dostępne jest w jednej wersji silnikowej – D5 AWD o mocy 225 KM.