Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Ranking najlepszych samochodów 7-osobowych
22
lut 2022

Powoli kończy się zima, szybkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią – okres różnorakich wyjazdów. W związku z tym proponujemy przegląd oferty Carsmile pod kątem najciekawszych samochodów z miejscem dla siedmiu osób – będą funkcjonalne, pakowne i powinny dobrze sprawdzać się podczas długich wyjazdów. Ale pod lupę bierzemy nie tylko siedmioosobowe vany – to byłoby zbyt proste

Idealne auto na długi wyjazd z rodziną? Dla niektórych to kompaktowe kombi, inni – gdy nie mają dużych potrzeb – zadowolą się nawet niewielkim hatchbackiem lub crossoverem segmentu B. Wzięcie mają też modele klasy średniej i różnorakie SUV-y, bo zazwyczaj można w nich liczyć na duży bagażnik, a zwiększony (mniej lub bardziej) prześwit pozwala wygodnie wsiadać i łatwiej operować fotelikami. I małymi pasażerami. My jednak nie rozmienimy się na drobne – tym razem bierzemy pod lupę wyłącznie takie auta, które mogą zabrać na pokład do siedmiu pasażerów i mają niezwykle pomysłowo zaprojektowane wnętrze. Ale nie skupiamy się wyłącznie na rodzinnych siedmioosobowych autobusach – to byłoby za proste. W zestawieniu znajdą się przedstawiciele kilku segmentów – tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

 

Dacia Jogger

Umarło Lodgy, niech żyje Jogger. O ile poprzedni model było łatwo sklasyfikować jako vana, o tyle Dacia Jogger to coś w rodzaju kombi, crossovera i vana w jednym. Na dodatek mamy tu też chyba trochę genów SUV-a. Nie ma w tym „miszmaszu” jednak nic dziwnego, bo model zastępuje Lodgy, ale i Logana MCV oraz osobową wersję Dokkera. Auto dostępne jest w odmianach pięcio- i siedmioosobowej, ma także ogromny bagażnik (w konfiguracji pięcioosobowej, rzecz jasna) oraz iście piorunujący rozstaw osi – niemal 2,90 m! To oznacza, że w środku miejsca jest w bród, a podróż z dziećmi i rodziną umilą różne funkcjonalne dodatki. Na razie 7-miejscowa Dacia dostępna jest z silnikiem 1.0 TCe o mocy 100 KM, także w wersji na LPG.

Kia Sorento

Wielki – jak na europejskie warunki – SUV, który może zabrać na pokład 5 lub 7 osób, ma mnóstwo miejsca w środku, a zwłaszcza w wyższych wersjach wyposażenia nie odbiega jakością i przyjemnością z przebywania w kabinie od wielu bardziej renomowanych rywali. Polecamy zwłaszcza wersję hybrydową (HEV), stanowiącą złoty środek między dieslem a odmianą plug-in (PHEV) – zwykła hybryda jest sporo tańsza, a przy tym niewiele gorzej przyspiesza i w cyklu mieszanym wcale nie spali dużo więcej niż PHEV. Jeśli jednak ktoś dysponuje stanowiskiem do parkowania wyposażonym w gniazdko (w domu, w pracy), ten powinen rozważyć Sorento PHEV. Niezależnie od wersji, to jeden z ciekawszych 7-osobowych SUV-ów pokazanych w ostatnim czasie.

VW Caddy

Pasażerska wersja „blaszaka” od VW zaskakuje dojrzałością konstrukcji. Ten 7-osobowy samochód stanowi znaczny postęp w stosunku do poprzednika – komfort jazdy jest zaskakująco wysoki i nawet w konfiguracji siedmioosobowej pasażerowie ostatniego rzędu nie będą podróżowali upchnięci jak sardynki w puszce. Do wyboru diesel 2.0 w kilku wersjach mocy oraz nowoczesny silnik benzynowy 1.5 TSI. Funkcjonalność siedmioosobowego Caddy zwiększają przesuwne drzwi, na podróżnych czekają też miłe udogodnienia w postaci np. dużej liczby półeczek i schowków oraz rozkładanych stolików w oparciach przednich foteli. Uwaga: tylna klapa jest duża i ciężka, warto rozważyć dopłatę do drzwi skrzydłowych.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.