Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Czy warto kupić nowy samochód?
10
lut 2022

Zakup nowego samochodu to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Wiele osób zastanawia się czy wybrać auto nowe, czy używane. Sprawdźmy, czy warto kupić nowy samochód i dlaczego warto finansować go za pomocą leasingu lub wynajmu długoterminowego.

Czy warto kupić nowe auto?

Czy opłaca się kupić nowy samochód? Oczywiście, że tak! Decyzja ta może być podyktowana dwoma podstawowymi aspektami. Przede wszystkim kupno nowego auta ma silne emocjonalne podłoże. Bycie pierwszym właścicielem pachnącego nowością auta to prawdziwy luksus i komfort. Pierwsi docieramy pojazd, dopasowujemy go do osobistych preferencji i stylu jazdy i nie musimy iść na żadne kompromisy związane z eksploatacją samochodu.

Poza kwestią emocjonalną, drugim niezwykle istotnym powodem, który przemawia za tym, czy warto kupić nowy samochód, jest fakt, że finansowanie takiego auta sprawa, że macie pełną kontrolę nad kosztami. Dotyczy to zwłaszcza pełnego pakietu wynajmu długoterminowego, który może zawierać właściwie wszystkie wydatki w jednej cenie raty. Pozostaje Wam tylko płacić za paliwo, bo serwisy, naprawy, wymianę opon i ubezpieczenie, pozostaje w gestii Carsmile. Do tego finansowanie fabrycznie nowego samochodu jest dużo bardziej bezpiecznym sposobem, niż zakup używanego, który może być w mniejszym lub większym stopniu oszukany. To ostatnie nie tylko ma szasnę negatywnie wpłynąć na jego późniejszą odsprzedaż, ale także na ewentualne naprawy – bo auto z dużym (cofniętym przebiegiem), potrafi się psuć, a przy obecnych cenach napraw i wysokim stopniu skomplikowania samochodów – może to generować kolosalne koszty.

Auto nowe czy używane? Oczywiście, że nowe!

Jednym z argumentów osób, które preferują kupno aut używanych, jest szybka utrata wartości rezydualnej przez nowe samochody. Jest to nieco błędne myślenie, bowiem tempo utraty wartości przez pojazd zależy od wielu czynników. Zależą od nich m.in. jego marka, wyposażenie, sposób eksploatacji oraz historia serwisowa.

W przypadku sprawdzonych modeli pojazdów, które od początku chronione są pełnym pakietem ubezpieczeń, są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i z odpowiednią dbałością ich właścicieli, tempo utraty wartości rezydualnej może być znacząco ograniczone.

Do tego jeśli zdecydujecie się na wynajem długoterminowy, nie ma to żadnego znaczenia, bo po jego zakończeniu, samochód wraca do firmy wynajmującej i to ona zajmuje się jego ewentualną sprzedażą, a Wy możecie wynająć kolejne, fabrycznie nowe auto. To kolejny argument przemawiający za nowym samochodem.

Atrakcyjne finansowanie nowych samochodów

Czy opłaca się kupić nowy samochód za gotówkę? Niekoniecznie. Rozwiązanie to sprawia, że nie możemy czerpać pełni korzyści z optymalizacji podatkowej, znacząco obciążamy firmowy budżet i narażamy się na problem z płynnością finansową. Poza tym niewiele firm może pozwolić sobie na kupno nowego, dobrze wyposażonego samochodu za gotówkę.

O wiele lepszym i powszechniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z atrakcyjnego leasingu na korzystnych, elastycznie dopasowanych warunkach lub z wynajmu długoterminowego. Ta druga usługa rekomendowana jest osobom, które poszukują nie tylko korzystnych finansowo, ale i możliwie najwygodniejszych sposobów na użytkowanie firmowego auta.

W stałej comiesięcznej racie otrzymują oni bowiem pełne ubezpieczenie samochodu, dwa komplety opon wraz z ich przechowywaniem i dwukrotną wymianą w ciągu roku, rejestrację auta, a także koordynację likwidacji szkód i wszelkich czynności serwisowych.

Nie zastanawiaj się więc, czy warto kupić nowy samochód, tylko wybierz wymarzony model, skonfiguruj go wedle własnych potrzeb i dopasuj formę jego finansowania do potrzeb swojego biznesu!

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.