Czy warto kupić nowe auto?

Czy opłaca się kupić nowy samochód? Oczywiście, że tak! Decyzja ta może być podyktowana dwoma podstawowymi aspektami. Przede wszystkim kupno nowego auta ma silne emocjonalne podłoże. Bycie pierwszym właścicielem pachnącego nowością auta to prawdziwy luksus i komfort. Pierwsi docieramy pojazd, dopasowujemy go do osobistych preferencji i stylu jazdy i nie musimy iść na żadne kompromisy związane z eksploatacją samochodu.

Poza kwestią emocjonalną, drugim niezwykle istotnym powodem, który przemawia za tym, czy warto kupić nowy samochód, jest fakt, że obecnie nowe samochody stają się coraz bardziej dostępne – bardziej dostępne niż samochody używane. Naturalnie cena zakupu nowego auta będzie wyższa, niemniej ze względu na korzystne i niezwykle atrakcyjne formy jego finansowania, nowy samochód będziemy w stanie uzyskać łatwiej, szybciej i o wiele bezpieczniej niż kupując na własną rękę pojazd używany.

Auto nowe czy używane? Oczywiście, że nowe!

Jednym z argumentów osób, które preferują kupno aut używanych, jest szybka utrata wartości rezydualnej przez nowe samochody. Jest to nieco błędne myślenie, bowiem tempo utraty wartości przez pojazd zależy od wielu czynników. Zależą od nich m.in. jego marka, wyposażenie, sposób eksploatacji oraz historia serwisowa.

W przypadku sprawdzonych modeli pojazdów, które od początku chronione są pełnym pakietem ubezpieczeń, są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i z odpowiednią dbałością ich właścicieli, tempo utraty wartości rezydualnej może być znacząco ograniczone.

Atrakcyjne finansowanie nowych samochodów

Czy opłaca się kupić nowy samochód za gotówkę? Niekoniecznie. Rozwiązanie to sprawia, że nie możemy czerpać pełni korzyści z optymalizacji podatkowej, znacząco obciążamy firmowy budżet i narażamy się na problem z płynnością finansową. Poza tym niewiele firm może pozwolić sobie na kupno nowego, dobrze wyposażonego samochodu za gotówkę.

O wiele lepszym i powszechniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z atrakcyjnego leasingu na korzystnych, elastycznie dopasowanych warunkach lub z wynajmu długoterminowego. Ta druga usługa rekomendowana jest osobom, które poszukują nie tylko korzystnych finansowo, ale i możliwie najwygodniejszych sposobów na użytkowanie firmowego auta.

W stałej comiesięcznej racie otrzymują oni bowiem pełne ubezpieczenie samochodu, dwa komplety opon wraz z ich przechowywaniem i dwukrotną wymianą w ciągu roku, rejestrację auta, a także koordynację likwidacji szkód i wszelkich czynności serwisowych.

Nie zastanawiaj się więc, czy warto kupić nowy samochód, tylko wybierz wymarzony model, skonfiguruj go wedle własnych potrzeb i dopasuj formę jego finansowania do potrzeb swojego biznesu!

Sprawdź ofertę