Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Czy opłaca się brać samochód na raty?
23
wrz 2019

Zmieniając samochód na nowy coraz częściej skupiamy się nie na jego cenie całościowej, a na wysokości comiesięcznej raty, jaką przyjdzie nam spłacać. Samochód na raty to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania nowego samochodu. Sprawdź, czy opłaci Ci się nowe auto na raty.

Samochód na raty z salonu – nowe auto na wyciągnięcie ręki

Decydując się na zewnętrzne finansowanie za pośrednictwem leasingu, możliwe jest pozyskanie do firmy samochodu na raty bez banku, obliczania zdolności kredytowej czy długotrwałych i skomplikowanych procedur. W przypadku leasingu raty na samochód składają się ze spłacania wartości pojazdu, utraty jego wartości rezydualnej w czasie, a także opłaty związanej z dodatkowymi produktami – m.in. ubezpieczeniem, serwisem, assistance czy dwoma kompletami opon wraz z ich wymianą i przechowywaniem.

Taki sposób finansowania pozwala uzyskać auto na raty bez zdolności kredytowej, co jest szczególnie korzystne dla młodych i małych firm, a także dla przedsiębiorstw o niskiej zdolności kredytowej oraz obciążonych innymi zobowiązaniami finansowymi.

Nowe auto na raty bez wkładu własnego

To, ile wyniesie auto na raty, zależeć będzie przede wszystkim od wysokości wkładu własnego oraz dodatkowych produktów uzupełniających leasing. Forma finansowania, jaką jest leasing, pozwala na elastyczne modyfikowanie zarówno parametrów umowy, jak i specyfiki pojazdu. Należy jednak liczyć się z tym, że nowe auto na raty bez wkładu własnego będzie o wiele większym comiesięcznym zobowiązaniem. W przypadku leasingowania droższych aut wkład własny w wysokości ok. 10% jest obligatoryjny.

Dlaczego warto wziąć nowy samochód na raty?

Podstawową zaletą wzięcia z salonu nowego auta na raty jest możliwość rozłożenia płatności w sposób dostosowany do możliwości i preferencji finansowych przedsiębiorstwa. Taka forma finansowania zapewnia także dostęp do o wiele szerszej gamy droższych, lepiej wyposażonych, bezpieczniejszych i bardziej komfortowych aut niż w przypadku zakupu za gotówkę.

Warto również zwrócić uwagę na tarczę podatkową oraz możliwość regularnego zaliczania rat leasingowych do kosztów pozyskiwania przychodu przez firmę. Cykliczne odliczanie rat zapewnia firmie możliwość ciągłego obniżania podatku VAT oraz podatku dochodowego, co pozwala jej na lepszą optymalizację podatkową. Wpływa to także na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, bowiem nie jest ono obciążane jednorazowym dużym wydatkiem.

Samochód na raty to także dodatkowe produkty oferowane w atrakcyjnych cenach. Wraz z finansowanym autem przedsiębiorca może uzyskać kompleksową obsługę samochodu oraz jego pełne ubezpieczenie po atrakcyjnej stawce, którą wynegocjuje leasingodawca z firmami ubezpieczeniowymi. Ze względu na fakt, że pozabankowe auto na raty finansowane na podstawie leasingu operacyjnego pozostaje własnością firmy leasingowej, przedsiębiorstwo nie musi martwić się o obniżenie własnej zdolności kredytowej oraz utratę możliwości inwestowania w rozwój firmy.

 

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.