>Oblicz na jaką ratę Cię stać!<

Potrzebujesz samochodu do firmy? Postaw na dobre finansowanie

Nabycie firmowego samochodu wymaga dokładnego zastanowienia się nie tylko nad marką, modelem i wyposażeniem auta, ale przede wszystkim nad formą jego finansowania. Nieprawidłowa decyzja może poważnie zaburzyć funkcjonowanie firmy, zamrozić jej kapitał czy ograniczyć przepływ środków pieniężnych przez przedsiębiorstwo. Niekorzystne następstwa mogą zostać zmarginalizowane dzięki dopasowaniu do specyfiki firmy odpowiedniej formy finansowania zewnętrznego.

Kredyt i zakup za gotówkę?

Zakup pojazdu za gotówkę to obecnie jedna z najmniej opłacalnych form finansowania samochodu. Firma musi liczyć się z utratą wartości rezydualnej pojazdu, którego jest właścicielem oraz ze wszelkimi obowiązkami związanymi z utrzymaniem pojazdu w odpowiednim stanie technicznym, jego ubezpieczeniem czy zarejestrowaniem. Do tego zakup za gotówkę to poważne wyzwanie dla budżetu firmy, które może zaburzyć przepływ środków operacyjnych w przedsiębiorstwie. Firmy opłacające pojazdy własnym kapitałem mają również nieco bardziej ograniczone pole do manewru przy decydowaniu się na droższe, nowsze i lepiej wyposażone modele.

Kredyt to kolejna niezbyt atrakcyjna już forma opłacania nowej inwestycji w firmie. Decydując się na kredyt, przedsiębiorstwo musi przejść długi i skomplikowany proces weryfikacji zdolności kredytowej, a także musi liczyć się z dość wysokim kosztem obsługi kredytu wraz ze sporą prowizją instytucji bankowej. Poza tym kredyt wiąże firmę przez wiele lat, a jego warunki zazwyczaj nie są zbyt korzystne dla kredytobiorców.

A może leasing?

Leasing to korzystna i dostępna dla szerokiej grupy przedsiębiorców forma finansowania, która nie wiąże firmy z leasingowanym pojazdem. Decydując się na leasing, należy pamiętać, że to leasingodawca pozostaje właścicielem auta, które udostępnia leasingobiorcy w formie dzierżawy w zamian za comiesięczne zobowiązanie w formie stałych rat leasingowych. Po stronie firmy leasingowej pozostaje kwestia ubezpieczenia auta, jego zarejestrowanie oraz serwis.

Przedsiębiorca może zdecydować się na leasing finansowy lub o wiele bardziej popularny leasing operacyjny. W przypadku leasingu finansowego cały podatek VAT musi zostać opłacony wraz z pierwszą ratą leasingową. Leasing ten nie uwzględnia także wykupu auta pod koniec trwania umowy. W leasingu finansowym podatek VAT rozkładany jest na wszystkie raty leasingowe, a pod koniec umowy firma może zdecydować czy chce wykupić opłacany pojazd, czy zawiązać kolejną umowę na nowsze auto.

Przedsiębiorca może dopasować wysokość wpłaty własnej oraz okres leasingu zgodnie z własnymi preferencjami. Rozłożenie opłat leasingowych pozwala także firmom na zakup droższych samochodów, które zapewnią odpowiedni komfort, niższe zużycie paliwa, bezpieczeństwo i efektywność pracowników, co pośrednio przedłoży się na osiągane przez firmę zyski.

 

Carsmile Blog
Skontaktuj się z nami
i wybierz nowy samochód!
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
lub podaj Podaj swoje dane, a poinformujemy Cię o szczegółach oferty samochodów w abonamencie i leasingu.
Wysyłając wypełniony formularz potwierdzasz zainteresowanie kontaktem w sprawie oferty produktowej ze strony Carsmile S.A.
Administratorem danych osobowych jest Carsmile S.A. z siedzibą w Warszawie (00-838) przy ul. Prosta 51 (dalej „Spółka”). Ze Spółką można skontaktować się także telefonicznie pod nr +48 22 113 43 43 W sprawach związanych z ochroną danych osobowych można skontaktować się: za pośrednictwem e-mail iod@carsmile.pl lub pisemnie pod podanym powyżej adresem Spółki, z dopiskiem „Dane osobowe”. Rozwiń
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.