Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Polacy coraz chętniej korzystają z abonamentu na samochody. Dlaczego?
31
lip 2019

Co roku obserwujemy dynamiczną zmianę trendu dotyczącego podejścia Polaków do posiadania i użytkowania aut. Kilka lat temu trudno było wyobrazić sobie dorosłą osobę, która nie posiadała własnego auta. Obecnie coraz chętniej przedkładamy użytkowanie samochodu w formie abonamentu nad jego posiadanie. Dlaczego?

Wynajem długoterminowy na fali popularności

Wynajem długoterminowy w Polsce rozwija się w tempie 15,5% r/r. Co więcej, w samym I półroczu 2018 roku branża wynajmu długoterminowego rozwijała się 2,5-krotnie szybciej od pozostałych form finansowania samochodów osobowych.

Jeszcze niedawno wynajem aut zarezerwowany był wyłącznie do krótkoterminowego użytku firmowego – podczas organizowania eventów czy delegacji. Z kolei wynajem na użytek prywatny kojarzył nam się głównie z wynajmem auta na wakacjach.

Obecnie możemy obserwować dynamiczną zmianę tego trendu. Wynajem długoterminowy aut zyskuje na popularności, stając się codziennością tysięcy Polaków, którzy poszukują taniego, prostego i transparentnego sposobu na eksploatację nowego auta.

Co sprawia, że wynajem staje się tak popularny?

Coraz chętniej decydujemy się na wynajem auta z kilku powodów. Kluczowym z nich są oczywiście oszczędności. Wynajem nie zamraża kapitału w taki sposób, w jaki robi to zakup auta za gotówkę, a właściciel nie jest narażony na utratę wartości rezydualnej samochodu. W pierwszych trzech latach eksploatacji nowe pojazdy tracą od 30% do nawet 50% swojej pierwotnej wartości.

Co więcej, po uwzględnieniu kosztów eksploatacyjnych, jakie ponosimy w ciągu 3 lat od zakupu, może okazać się, że auto w ciągu tych 3 lat kosztuje nas nawet 75% ceny katalogowej. Wynajem pozwala realnie uniknąć utraty wartości samochodu, umożliwiając kierowcy regularną wymianę auta na nowe po zakończeniu trwania umowy wynajmu.

Użytkownicy cenią sobie także transparentność. Wybierając wynajem długoterminowy, kierowca nie musi martwić się o ubezpieczenie i rejestrację auta, serwis i naprawy, a także zakup i wymianę opon. Wszystkim zajmuje się firma wynajmująca. Na uwagę zasługuje również elastyczne dopasowywanie warunków wynajmu. Klient może określić wysokość comiesięcznej raty, wielkość wkładu własnego, a także czas trwania umowy.

Nowy Mercedes na wyciągnięcie ręki?

Wynajem ma również jeszcze jedną zaletę – znacząco poszerza zakupowy limit. Dzięki temu, że podczas wynajmu opłaca się głównie utratę wartości rezydualnej pojazdu, ta forma finansowania pozwala zyskać dostęp do o wiele droższych aut, na których zakup większość kierowców nie mogłaby sobie pozwolić. Dzięki temu można eksploatować droższe, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe samochody bez rujnowania własnego budżetu, czego przykładem może być oferta wynajmu długoterminowego nowego Mercedesa.

Co istotne, firmy wynajmujące takie jak Carsmile oferują również możliwość dowolnej konfiguracji auta, precyzyjnie dopasowując jego wyposażenie do potrzeb swoich klientów. Wynajmując auto, kierowca może wybrać konkretny model oraz dopasować jego wersję wyposażenia, dzięki czemu zyskuje pełną dowolność w dobieraniu oferty do własnych potrzeb.

 

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.