Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Po co kupować samochód, jak możesz go wziąć na abonament?
29
lip 2019

Wymiana samochodu co 2-3 lata bez konieczności dopłacania za jego serwis, wymianę opon czy ubezpieczenie, a wszystko to w jednej, stałej comiesięcznej racie? Dokładnie to oferuje usługa abonamentu na samochód, która pozwala dopasować finansowanie auta do potrzeb oraz budżetu.

Jak działa usługa abonamentu na samochód?

Abonament na auto to nic innego jak jego długoterminowy wynajem. Usługa stanowi umowę leasingu bez wykupu auta pod koniec trwania umowy (choć wynajmujący może zgodzić się na późniejszy wykup auta). Właścicielem pojazdu pozostaje firma wynajmująca, która dzierżawi samochód kierowcy wedle ustalonej umowy. Auto wynajmowane jest bez lub z minimalnym wkładem własnym, a umowa może być sporządzona na okres od 12 do 60 miesięcy.

W ramach abonamentu kierowca opłaca ustaloną comiesięczną stałą ratę, w której zawarte są wszystkie opłaty związane z eksploatacją auta, w tym m.in.: ubezpieczenie, rejestracja, serwis i naprawy oraz dwa komplety opon z ich wymianą.

Dlaczego wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie obciąża zdolności kredytowej, a także jest bardziej dostępny od kredytu inwestycyjnego na auto. Kierowca zyskuje pełną kontrolę i przewidywalność kosztów związanych z użytkowaniem samochodu. Poza tym przedsiębiorcy mogą wliczyć do kosztów prowadzenia działalności całą kwotę comiesięcznej raty, niezależnie od wartości auta.

Podpisując umowę na wynajem nowego auta, kierowca może dowolnie skonfigurować parametry nie tylko umowy, ale również pojazdu, zyskując dostęp do pełnej gamy nowych samochodów obecnych na rynku europejskim.

Tak bogate możliwości konfiguracji zapewnia firma Carsmile, która pozwala dowolnie dopasowywać parametry wynajmowanych aut swoim klientom. Zdarza się, że na zamówiony samochód kierowca musi poczekać dłużej, bowiem po złożeniu zamówienia auto dopiero trafi do produkcji. W ten sposób kierowca uzyskuje auto precyzyjnie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji. Chcesz sfinansować luksusowe auto precyzyjnie dostosowane do Twoich wymagań, ale nie dysponujesz odpowiednią ilością kapitału? Postaw na wynajem długoterminowy z Carsmile i nie martw się o ograniczony budżet.

Abonament kontra zakup za gotówkę

Kupując auto za gotówkę, należy liczyć się z zamrożeniem dużej ilości pieniędzy i nierzadko sporym nadszarpnięciem budżetu. W przypadku niedysponowania odpowiednią ilością kapitału kierowcy skazani są na kredyt inwestycyjny o wysokim oprocentowaniu i niezbyt atrakcyjnych warunkach. Poza tym, samo kupno auta to nie wszystko. Kierowca musi bowiem liczyć się również z dodatkowymi kosztami – m.in.: rejestracją, ubezpieczeniem, czynnościami serwisowymi, zakupem i wymianą opon. Może okazać się również, że w aucie konieczne będą droższe naprawy.

Wybierając wynajem długoterminowy, kierowca nie musi martwić się o żadne dodatkowe i ukryte koszty. To na firmie wynajmującej spoczywają wszystkie obowiązki związane z rejestracją, ubezpieczeniem i serwisowaniem auta – również w przypadku pojawienia się niespodziewanych, kosztownych awarii.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.