Samochody dostawcze – ranking najpopularniejszych i najlepszych dostawczaków

Samochody dostawcze do 3,5 tony cieszą się dużą popularnością, która wynika przede wszystkim z ich praktyczności, szerokiej funkcjonalności oraz niewielkich gabarytów. Pojazdy te mogą być parkowane w niemal każdym miejscu – również na parkingach podziemnych – gwarantują ładowność, która w zupełności wystarcza większości firmom działającym w wielu sektorach gospodarczych, a także generują niskie koszty eksploatacyjne przy zachowaniu dużej dynamiki jazdy. Jakie są najlepsze samochody dostawcze na naszym rynku? Poniżej prezentujemy nasz ranking sprzedaży samochodów dostawczych.

Renault Master

Renault Master to obecnie jeden z najlepszych samochodów dostawczych do 3,5 ton. Jest to również jeden z najpopularniejszych lekkich samochodów użytkowych. W 2019 roku zarejestrowano ponad 7811 sztuk tego modelu, co plasuje go na samym szczycie stawki pod względem popularności.

Renault Master to niezawodne samochody dostawcze otwierające nasz ranking. Zapewniają dużą i pakowną przestrzeń ładunkową (12 480 litrów), ładowność równą 1490 kg, niskie koszty eksploatacji oraz solidną i dynamiczną jednostkę napędową. Samochód napędzają silniki Diesla o mocy od 135 do 180 KM, które są w stanie spalić zaledwie 9,8 l/100 km w cyklu miejskim. Renault Master wyposażony jest w liczne systemy wspierające i dbające o komfort kierowcy, co pozwala na wygodną wielogodzinną pracę za kierownicą.

Mercedes-Benz Sprinter

Samochody dostawcze Mercedes-Benz od lat uchodzą za ikonę niezawodności, funkcjonalności i wszechstronności. Nowy Mercedes-Benz Sprinter potwierdza te zalety, stając się jednym z najlepszych samochodów dostawczych ubiegłego i obecnego roku. W samym 2019 roku polscy przedsiębiorcy zarejestrowali 5199 sztuk tego modelu, co czyni go jednym z najpopularniejszych aut dostawczych.

Mercedes-Benz Sprinter uważany jest przez wielu za najlepsze auto dostawcze, które nie tylko świetnie wygląda, ale również zapewnia niezwykle bogate wyposażenie, liczne nowoczesne technologie wspierające kierowcę oraz funkcjonalności godne marki premium. Kabina Sprintera jest niezwykle dobrze wyposażona. Znajdziemy w niej m.in.: nowoczesny kokpit, system multimedialny, sterowane elektrycznie fotele, ogrzewanie postojowe, elektrycznie rozsuwane drzwi czy asystenta głosowego. Auto napędzane jest różnymi silnikami Diesla, których moc oscyluje w granicach od 143 do 190 KM. Przestrzeń ładunkowa mierzy od 11 do 15,5 m3 – zależnie od wersji.

Peugeot Professional Boxer

Peugeot Professional Boxer to kolejne auto zaliczające się do najlepszych samochodów dostawczych do 3,5 t w naszym rankingu. Na wyposażeniu samochodu znajdziemy mnóstwo nowoczesnych systemów, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy – m.in. system Stop & Start, monitoring pasa ruchu, Distance Alert, Active Safety Brake czy system monitorowania ograniczeń prędkości.

Nowe Boxery zapewniają ładowność od 3,5 do nawet 4 ton przy zachowaniu pojemności ładunkowej od 8 do 17 m3 – zależnie od wariantu nadwozia. Pojazdy rozpędzają silniki Diesla BlueHDi o pojemności 2,2 litra i mocy 120-165 KM, które zapewniają odpowiednio wysoki moment obrotowy i dynamikę prowadzenia przy niskim zużyciu paliwa, wynoszącym 5,9-7,2 l/100 km w cyklu miejskim.