Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Najlepsze luksusowe marki samochodów
08
lis 2023

Dowiedz się, które marki są szczytem luksusu i czy każdy może w prosty sposób kupić samochód z tego segmentu!

Na rynku działa co prawda wielu producentów aspirujących do segmentu premium, ale marek stricte luksusowych nie mamy znowu aż tak wiele. No bo tak: większość osób myśląc „luksus”, bez wahania powie „Bentley”, „Rolls-Royce” czy „Maybach”, jednak są też tacy producenci, którzy np. mają w ofercie głównie samochody sportowe, ale przy okazji dość powszechnie zalicza się ich do producentów aut luksusowych (np. Aston Martin, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche). Choćby dlatego, że obok rasowych sportowych coupe i roadsterów mają w swojej ofercie również SUV-y (m.in. Lamborghini, Ferrari, Maserati, Porsche) i... limuzyny (m.in. Maserati, Porsche).

Początek luksusu

https://carsmile.pl/oferta/mercedes-benz/klasa-gls/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Gdzieś na skraju definicji słowa luksus balansują bardziej popularne marki pokroju Audi, BMW, Lexusa i Mercedesa. Ci producenci mają bowiem w swej ofercie zarówno zwykłe auta dla ludu (tyle że zawsze dość drogie i często, choć nie zawsze, lepiej wykonane niż tańsza konkurencja), jak i absolutnie topowe SUV-y oraz limuzyny (np. Mercedes klasy S, BMW serii 7 i X7, Audi A8, Lexus LS), których nie możemy nie zaliczyć do miana aut luksusowych.

No i na końcu wypada wymienić też marki popularne, które ogólnie się w luksusowych modelach nie specjalizują, ale i tak mają w swej ofercie jeden-dwa takie auta (np. Volvo XC90 i EX90 czy niedostępna u nas Toyota Century).

A czym charakteryzują się luksusowe marki samochodów? Jedna cecha wspólna dla wszystkich aut definiowanych jako luksusowe to... cena. Rzadko kiedy da się w salonie kupić prawdziwie luksusowy samochód za mniej niż 250-300 tys. zł, natomiast w przypadku topowych modeli topowych marek ceny potrafią iść w grube miliony. I to jest raczej reguła niż wyjątek.

Kolejna kwestia – prestiż. Przynajmniej części kupujących auta luksusowe zależy na tym, by móc się pokazać w samochodzie uważanym za luksusowy. Inne typowe cechy aut luksusowych: najnowocześniejsze technologie, świetne wykonanie, najlepsze materiały, idealnie wyciszenie, maksymalnie wysoki komfort jazdy, obecność na pokładzie jak największej liczby nowoczesnych systemów i gadżetów. Nadwozia? Auto luksusowe zazwyczaj jest sedanem, coupe, kabrioletem lub SUV-em. Kombi i hatchbacki niekoniecznie spełniają definicję luksusu.

https://carsmile.pl/oferta/jaguar/f-type/coupe-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Ile kosztują auta luksusowe?

Ile trzeba zapłacić za luksusowy samochód? Jak wspomnieliśmy – w tym wypadku górną granicę wyznacza jedynie fantazja i zasobność portfela kupującego. Dolna? Zazwyczaj między 250 a 300 tys. zł, jednak wstęp do świata prawdziwego luksusu daje zazwyczaj dopiero budżet rzędu co najmniej pół miliona zł.

Nieco inaczej wygląda kwestia zakupu używanego auta luksusowego, bo pojazdy tego typu – głównie ze względu na bardzo szybką utratę wartości związaną m.in. z wysokimi kosztami obsługi i napraw – potrafią być zaskakująco tanie. Co z kolei może wydawać się kuszące, ale uwierzcie nam – zakup kilkunastoletniego luksusowego modelu w dobrej cenie musi być bardzo dobrze przemyślany, bo każda większa kumulacja awarii może w tym wypadku oznaczać szkodę całkowitą. Z finansowego punktu widzenia, ma się rozumieć.

Luksus na naszym rynku

Poniżej przedstawiamy wybrane luksusowe marki dostępne na naszym rynku wraz z ich krótką charakterystyką, pominiemy jednak producentów stricte sportowych (np. Aston Martin, Ferrari, Lamborghini). Kolejność – alfabetyczna.

  • Marka popularna, oferująca modele i tańsze, i te superluksusowe. W gamie producenta z Ingolstadt najwyżej stoją luksusowa limuzyna A8, elektryczne gran turismo e-tron GT i luksusowy SUV/crossover Q8.
  • Brytyjski producent należy do Grupy VAG (Volkswagen) i oferuje modele wręcz ociekające luksusem i zapewniające maksymalnie wysoki komfort: Bentayga, Continental i Flying Spur.
  • BMW/Alpina. Casus podobny jak w przypadku Audi, tyle że BMW jest marką o bardziej sportowym i dynamicznym zacięciu. Szeroka oferta aut dla masowego klienta i kilka modeli stricte luksusowych: np. seria 7/i7, X7, seria 8.
  • Kolejny popularny gracz mający jednak w swej ofercie perełki takie, jak np. LM (luksusowy van!) i LS.
  • Włoska marka z tradycjami ma swej ofercie zarówno auta sportowe (MC 20), jak i SUV-y (Levante, Grecale) oraz limuzyny (Quattroporte, Ghibli).
  • Mercedes/Maybach. Jeśli chodzi o Mercedesa, to za stricte luksusowe uznamy modele pokroju klasy S czy SUV-a GLS, oba zresztą dostępne są ze znaczkiem Maybacha i bazowo okazują się ok. dwa razy droższe od swych „pospolitych” odpowiedników. Przedstawicielem luksusowych elektryków będzie model EQS.
  • Producent aut sportowych ma swej ofercie też luksusowego SUV-a (Cayenne) i limuzynę (Panamera).
  • Rolls-Royce. Brytyjska marka należy do Grupy BMW i oferuje pojazdy będące synonimem luksusu. Tanio nie jest, a cennik najdroższego w gamie Phantoma rusza od ok. 4 mln zł (!).

 

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.