Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
LPG się znowu opłaca!
01
cze 2022

Rośnie liczba samochodów z instalacją LPG w Polsce i to nie tylko tych używanych. Gaz coraz bardziej się opłaca, dzisiaj jego cena to już połowa ceny benzyny, co przy tak wysokich cenach paliw sprawia, że coraz więcej samochodów ma pod maską instalacje LPG.

Wcale nas to nie dziwi, że klienci coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciężkich czasach, w których podwyżki na stacjach paliw stały się normą. Procentowo LPG coraz bardziej odbija się od ceny paliwa, oczywiście, że w historii były już podobne przypadki, że jego cena stanowiła niemalże połowę tego co trzeba było zapłacić za benzynę czy też olej napędowy. Jest jednak ta mała różnica w postaci liczb, bo teraz kiedy paliwo potrafi kosztować już 8 zł za litr, to połowa mniej jest wyraźnie mniejszą sumą. Jeśli dużo się jeździ koszt instalacji LPG zwraca się dużo szybciej niż kiedyś. I to zaczyna być odczuwalne wśród preferencji zakupowych Polaków, także w przypadku nowych samochodów.

Auto na LPG – to się opłaca

Nie dziwi, że producenci w Polsce oferują nowe samochody, wyposażone w instalacje LPG. Część z nich jest montowana fabrycznie (np. koncern Renault), inne dokłada importer (np. Hyundai), ale auto nie traci przez to gwarancji itd. Do tego oczywiście dochodzą używane auta, w których zastosowano instalacje LPG. Łącznie tego typu pojazdów porusza się już po Polsce przeszło 2.6 mln, a ta liczba wyraźnie ostatnio wzrasta. Na razie nie ma wśród nich specjalnie dużo aut z LPG, zakupionych jako nowe w salonie, ale ta liczba rośnie. Tym bardziej, że koszt takiej instalacji stanowi ułamek ceny zakupu nowego auta, a przy wysokich cenach paliw dużo szybciej się zwraca niż kiedyś. Wystarczy wyobrazić sobie, że to raptem 2, 3 tys. zł (często instalacje LPG oferowane są na promocjach), które odzyskamy już przy niewielkich przebiegach. Wystarczy policzyć, że już przy 20 tys. km, przy dzisiejszych cenach jesteśmy w stanie odzyskać około 800 zł i to już przy spalaniu rzędu 5 l na 100 km. Wiadomo jednak, że wiele samochodów spala więcej, rachunek jest więc prosty. Jeśli więc uda Wam się kupić tanio instalację (np. właśnie w promocji) jest szansa, że już po roku intensywnej jazdy jej koszt Wam się zwróci! To bardzo dobre wiadomości, bo czyni to z LPG jeden z najlepszych obecnie sposobów na ograniczenie kosztów paliwa, przez relatywnie niewielką inwestycję.

Auto na LPG – fakty i mity

Jak to jednak jest z tą instalacją? Wciąż nie brakuje klientów, którzy mają obiekcje prze zakupem samochodów w nią wyposażonych. W przypadku nowych samochodów w zasadzie są one bezpodstawne, bo nawet gdyby sprawdziły się czarne scenariusze, mamy tu gwarancję producenta lub importera i co za tym idzie, możemy spać spokojnie. Prawda jest jednak taka, że przy należycie użytkowane instalacji LPG w samochodzie da się bez problemu wyeliminować większość potencjalnych problemów. Podstawą jest dobra regulacja oraz dbałość o wymiany olejów i płynów, ale w przypadku samochodów na gwarancji i tak jesteście zobligowani do przeprowadzania wszystkich serwisów na czas. Dodajmy, że jeśli zdecydujecie się na wynajem długoterminowy w Carsmile, serwisy są w cenie raty, pozostaje więc się tylko na nie umówić. Oznacza to, że masz nie tylko kontrolę nad kosztami użytkowania samochodu, ale także tanie nowe auto z LPG.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.