Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Niska rata i możliwość zwrotu auta - Leasing z Tarczą
10
lis 2022

„NIEPEWNOŚĆ” jest słowem kluczem definiującym obecną sytuację ekonomiczną przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Carsmile wśród osób zainteresowanych zakupem samochodu. Badani oczekują: gwarancji niskiej i stabilnej raty, możliwości zawieszenia spłaty, a także prawa do rezygnacji z umowy i zwrotu pojazdu bez konsekwencji finansowych. Na tych postulatach opiera się inicjatywa LEASINGU Z TARCZĄ.

  • Niska rata leasingu dzięki mechanizmowi wysokiego wykupu;
  • Prawo do zwrotu pojazdu i rezygnacji z umowy leasingu w dowolnym momencie;
  • Możliwość odstąpienia od wykupu auta;
  • LEASING Z TARCZĄ to odpowiedź Carsmile na potrzeby przedsiębiorców i konsumentów zmagających się z poczuciem niepewności, a nawet dotkniętych skutkami kryzysu;
  • Dzięki LEASINGOWI Z TARCZĄ przedsiębiorcy i osoby prywatne mogą kupić niezbędny samochód bez obaw, że nie udźwigną podjętych zobowiązań;
  • Carsmile przedstawia postulaty osób chcących kupić samochód i apeluje do branży leasingowej o upowszechnienie propozycji zawartych w LEASINGU Z TARCZĄ;

- Wprowadzamy LEASING Z TARCZĄ, aby przedsiębiorcy i konsumenci, dla których auto jest niezbędne do pracy, prowadzenia firmy lub realizacji obowiązków rodzinnych, mogli je kupić pomimo zawirowań w światowej gospodarce. LEASING Z TARCZĄ umożliwia sfinansowanie zakupu auta bez ryzyka, że nabywca nie poradzi sobie z ciężarem raty, gdy pogorszy się jego sytuacja finansowa. LEASING Z TARCZĄ eliminuje poczucie niepewności – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

– Popieramy inicjatywę Carsmile. W obecnej sytuacji rynkowej, nabywcy samochodów potrzebują niestandardowych, elastycznych rozwiązań, aby móc bezpiecznie kupić samochód do firmy lub do użytku prywatnego. Dlatego jako pierwsi przystępujemy do projektu LEASINGU Z TARCZĄ jako partner i jednocześnie dostawca kapitału. Zachęcamy inne firmy leasingowe, aby poszły naszym śladem dla dobra klientów, naszej branży, a także rynku motoryzacyjnego w Polsce – mówi Ireneusz Meller, członek zarządu firmy leasingowej VEHIS.

Celem nowego rozwiązania, stworzonego przez Carsmile wspólnie z firmą VEHIS, jest ograniczenie do minimum wysokości raty z tytułu leasingu samochodu, a także wyeliminowanie ryzyka związanego z zaciąganiem zobowiązań finansowych w trudnych czasach.

LEASING Z TARCZĄ opiera się na 3 kluczowych założeniach:

  1. Niska rata dzięki wysokiemu wykupowi (maksymalnie 50%)
  2. Brak obowiązku wykupu auta
  3. Możliwość zwrotu pojazdu i rezygnacji z umowy w dowolnym momencie

Bezpieczeństwo w czasach niepewności

- LEASING Z TARCZĄ to rozwiązanie bez precedensu, bo sytuacja gospodarcza jest bez precedensu. W warunkach ryzyka stagflacji, szalejących kosztów energii, braku wielu produktów na rynku, wzrostu obciążeń podatkowych, osłabienia kursu złotego, klienci potrzebują rozwiązań, które są transparentne i dają im poczucie bezpieczeństwa finansowego – ocenia Michał Knitter. – Bez takich zabezpieczeń trudno jest dziś wielu przedsiębiorcom i konsumentom podjąć decyzję o zakupie samochodu, co potwierdzają wyniki zleconego przez Carsmile badania rynku – dodaje Knitter.

Z badania sondażowego przeprowadzonego na zlecenie Carsmile wśród osób zainteresowanych zakupem auta wynika, że 86% z nich spogląda na nadchodzące 12 miesięcy z obawą przed pogorszeniem sytuacji finansowej, z poczuciem niepewności (46%), a nawet strachu.

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu auta

Choć samochód stanowi podstawowe dobro w gospodarstwie domowym oraz w firmie, wzrost pesymistycznych nastrojów w społeczeństwie prowadzi niejednokrotnie do tego, że nabywcy aut decydują się na gorsze lub mniejsze auto, a nawet całkowicie powstrzymują się od zakupu. Z sondażu przeprowadzonego przez Carsmile wynika, że w ostatnich 12 miesiącach co czwarta osoba poszukująca auta wybrała pojazd tańszy, a spora grupa badanych była zmuszonych zrezygnować z zawarcia umowy, m.in. dlatego, że oferta tradycyjnego leasingu okazała się dla nich nieatrakcyjna.

Strach przed wysoką ratą

Główną barierą, która powstrzymuje przedsiębiorców i konsumentów przed zakupem lub wynajmem auta jest wysoka rata. Respondenci obawiają się nadmiernych obciążeń finansowych, gdy ich sytuacja ekonomiczna jest niepewna (21% ankietowanych), a także wzrostu raty w następstwie podwyżek stóp procentowych (41% badanych). Mają też obawy, że w razie wystąpienia jakichś turbulencji, nie będą w stanie opłacać raty za samochód.

LEASING Z TARCZĄ = niska rata + bezpieczeństwo

- Rozwiązaniem większości tych problemów jest LEASING Z TARCZĄ. Dzięki mechanizmowi wysokiego wykupu, pozwala on obniżyć miesięczną ratę do minimum. Brak obowiązku wykupu auta połączony z możliwością rezygnacji z umowy w dowolnym momencie, dają z kolei poczucie bezpieczeństwa finansowego osobie kupującej samochód w czasach niepewności – wylicza Michał Knitter z Carsmile.

Rata niższa o 1/3

W przypadku maksymalnego poziomu wykupu LEASING Z TARCZĄ czerpie z najlepszych rynkowych wzorców. Przykładowo dla okresu 3-letniego, oznacza to możliwość ustanowienia wykupu na poziomie 50% wartości auta, znacznie przekraczającego rynkową średnią. Tak wysoki wykup pozwala obniżyć miesięczna ratę o jedną trzecią: z 4 466 zł netto (wykup 10%) do 3 026 zł netto dla samochodu o wartości 150 tys. zł.

Wykup samochodu? Nie musisz

Nabywca auta, finansujący jego zakup LEASINGIEM Z TARCZĄ, nie musi martwić się o to, czy za wspomniane 3 lata będzie miał środki na wykup samochodu. Będzie bowiem mógł odstąpić od wykupu. Tradycyjny leasing nie daje tak szerokich możliwości. Przegląd praktyk rynkowych pokazuje, że odstąpienie od wykupu, w szczególności, gdy została wybrana opcja maksymalna, może uruchomić bardzo kosztowną procedurę windykacyjną (opłata 1000 zł + koszty firmy windykacyjnej). Może się też zdarzyć sytuacja, że firma leasingowa zażąda zwrotu auta, następnie je sprzeda, a różnicę w cenie w stosunku do wartości wykupu będzie musiał pokryć leasingobiorca. – Jedynym warunkiem, jaki stawiamy w przypadku odstąpienia od wykupu auta w przypadku LEASINGU Z TARCZĄ jest to, aby samochód nie był zniszczony – wyjaśnia Ireneusz Meller, członek zarządu VEHIS.

Zwrot auta w każdej chwili

Kolejnym ułatwieniem dla korzystających z LEASINGU Z TARCZĄ jest możliwość zwrotu pojazdu i zakończenia umowy w dowolnym momencie. – To zabezpieczenie stworzyliśmy z myślą o osobach, których sytuacja finansowa obecnie jest dobra, ale obawiają się one, że nadchodzące 2-3 lata mogą być trudne i pełne niespodzianek. Gdyby nie LEASING Z TARCZĄ, takie osoby najprawdopodobniej zrezygnowałyby z zakupu auta – przyznaje Łukasz Domański, prezes Carsmile. W przypadku tradycyjnego leasingu, rozwiązanie umowy przed terminem wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i zwykle możliwe jest dopiero po 2 latach trwania kontraktu. Przykładowa prowizja z tego tytułu może wynieść 750-2200 zł netto. Firma leasingowa może też zażądać całkowitej spłaty zadłużenia.

Apel do rynku: Skorzystajcie z naszych pomysłów!

- LEASING Z TARCZĄ to pierwsze z kilku planowanych przez Carsmile rozwiązań na czas niepewności.  Pracujemy już nad kolejnymi propozycjami dla przedsiębiorców i konsumentów, którzy obawiają się konsekwencji kryzysu. Apelujemy do całej branży leasingowej, aby poszła naszym śladem i skorzystała ze wskazówek Carsmile. Rynek potrzebuje dziś bardzo dużej elastyczności, a Carsmile potrzebuje partnerów gotowych szybko reagować na potrzeby klientów– podsumowuje prezes Łukasz Domański.

Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar

Sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest trudna. Od dwóch lat branża działa w niestabilnym środowisku, a klienci w coraz większym stopniu niepewnie patrzą w przyszłość. Z jednej strony widzimy mnóstwo problemów związanych z produkcją aut co przekłada się na ich dostępność na rynku, a także wzrost cen, z drugiej zaś odkładanie w czasie decyzji o zakupie, czy też wynajmie pojazdu do momentu, kiedy ryzyko finansowe zostanie ograniczone do minimum. Idea LEASINGU Z TARCZĄ jest rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i może ułatwić podejmowanie decyzji.
Obawa o brak w skrajnym przypadku możliwości dalszego finansowania zakupu samochodu i konsekwencji z tym związanych, dla wielu stanowi barierę nie do pokonania. Relatywnie niski poziom rat oraz możliwość zwrotu auta, w momencie braku możliwości dalszego płacenia rat ogranicza ryzyko do minimum, ułatwiając finalnie decyzję o zakupie auta. LEASING Z TARCZĄ to idea warta uwagi.

 

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.