Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Leasing konsumencki – co warto wiedzieć o leasingu samochodów dla osoby prywatnej?
26
lut 2020

Początkowo leasing był formą finansowania zarezerwowaną wyłącznie dla przedsiębiorstw. Niemniej, od kilku lat na naszym rynku udostępniany jest również leasing samochodu dla osoby prywatnej – tzw. leasing konsumencki. Sprawdź, co warto wiedzieć o leasingu konsumenckim.

Leasing samochodu – osoba prywatna. Leasing konsumencki stopniowo zyskuje na popularności

Leasing konsumencki samochodu jest formą finansowania kierowaną do osób fizycznych, które nie mają osobowości prawnej i nie prowadzą działalności gospodarczej. Leasing konsumencki na samochód stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych form finansowania – m.in. kredytu gotówkowego czy pożyczki. Choć w Polsce auto leasing dla osób prywatnych do tej pory nie cieszył się dużą popularnością, to w Europie taka forma finansowania jest o wiele popularniejsza i chętniej stosowana.

Według dyrektora generalnego ZPL za niewielki udział leasingu konsumenckiego wśród pozostałych form finansowania dostępnych dla osób fizycznych odpowiadały przede wszystkim skomplikowane procedury i nieklarowne warunki prawne, które utrudniały stworzenie takiego produktu firmom z sektora finansowego. Niemniej, od dłuższego czasu również na naszym rynku, dzięki odpowiednim regulacjom, auto leasing konsumencki staje się prostym i korzystnym sposobem finansowania nowych aut. Na początku 2019 roku samochody nabywane w leasingu konsumenckim stanowiły 0,2% wszystkich kontraktów leasingowych zawieranych przez polskich leasingodawców, a trend ten przejawia tendencję rosnącą.

Na czym polega leasing dla osoby prywatnej?

Leasing auta dla osoby prywatnej to jedna z prostszych form zewnętrznego finansowania samochodów. Leasing konsumencki na samochód łączy elementy dzierżawy oraz kredytu, pozwalając na finansowanie pojazdu bez angażowania (lub przy minimalnym angażowaniu) własnego kapitału.

Leasing konsumencki auta polega na udostępnieniu przedmiotu leasingu osobie fizycznej, która w zamian za opłacanie comiesięcznych rat może korzystać z auta w ramach ustalonych w umowie leasingowej. Należy pamiętać, że samochód w leasingu dla osób prywatnych pozostaje własnością leasingodawcy do czasu wykupu auta pod koniec trwania umowy leasingowej. Samochód może być wykupiony za kwotę ustaloną podczas sporządzania umowy finansowania lub zostać w rękach leasingodawcy – wszystko zależy od warunków umowy. Po zakończeniu umowy leasingowej może być ona wznowiona na kolejne auto.

Dlaczego warto wybrać leasing auta dla osoby prywatnej?

Leasing konsumencki samochodu to wygodna i korzystna forma finansowania samochodu dla osób fizycznych. Zapewnia on wiele korzyści i gwarantuje prostą oraz nieskomplikowaną procedurę finansowania.

Dużą zaletą leasingu samochodu dla osoby prywatnej jest to, że pozwala on uzyskać dostęp do szerszej gamy nowoczesnych i dobrze wyposażonych aut, na które konsumenta nie byłoby stać w przypadku finansowania ich za gotówkę lub w formie kredytu. Elastyczne rozłożenie lat leasingowych na okres nawet do 60 miesięcy obniża comiesięczne zobowiązania i pozwala cieszyć się bezpiecznym i komfortowym autem w zamian za spłacanie regularnych i stałych rat leasingowych.

Firma leasingowa regularnie nabywa oraz ubezpiecza dużą liczbę pojazdów, dzięki czemu jest ona w stanie wynegocjować atrakcyjną cenę zakupu auta – nierzadko poniżej jego ceny katalogowej. Co więcej, jest ona w stanie uzyskać świetne warunki pakietu ubezpieczeń, niedostępne dla klientów indywidualnych. W ten sposób mimo prowizji leasingowej leasing konsumencki może zapewnić wyjątkowo korzystne warunki finansowe klientom fizycznym.

Leasing konsumencki samochodu to minimum formalności

Leasing samochodu dla osoby prywatnej cechuje minimalna ilość procedur i formalności do przejścia. W porównaniu do finansowania za pomocą kredytu jest on więc o wiele bardziej atrakcyjniejszy. Co więcej, jest również bardziej dostępny. Nierzadko osoby fizyczne nie dysponują odpowiednią zdolnością kredytową do zaciągnięcia kredytu gotówkowego lub pożyczki na sfinansowanie auta. Z kolei leasing samochodu dla osoby prywatnej cechują pod tym względem mniejsze obostrzenia, przez co dla wielu osób z mniejszą zdolnością kredytową leasing konsumencki może okazać się jedyną alternatywą dla niedostępnego kredytu udzielanego przez instytucje finansowe.

Jak podpisać umowę na auto leasing konsumencki? W Carsmile jest to niezwykle proste. Wystarczy, że wybierzesz wymarzone auto i interesujący Cię pakiet wyposażenia oraz wersję silnikową. Następnie określisz liczbę rat do spłaty, ustalisz wysokość wkładu własnego oraz prześlesz do nas wniosek.

Za pomocą formularza kontaktowego samodzielnie sprawdzisz dostępność wybranego auta i poprosisz o przygotowanie decyzji finansowej. Możesz też poprosić o kontakt z doradcą, który ustali dostępność samochodu oraz po pozytywnej decyzji przygotuje wstępną umowę leasingową. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy leasingowej oraz ustalenie miejsca i terminu odbioru auta. Wszystko przy minimalnym nakładzie czasu i pracy oraz bez wychodzenia z domu. Prawda, że proste?

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.