Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Jak sfinansować zakup nowego samochodu?
18
lut 2022

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne coraz częściej decydują się na zakup fabrycznie nowych aut. Jazda samochodami z salonu niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich kluczowe są: poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy oraz brak konieczności obawiania się o niespodziewane awarie, usterki i kosztowne naprawy. Jak kupić nowy samochód, by nie rujnować budżetu operacyjnego?

Jak kupić nowe auto? Raczej nie za gotówkę

Mało które firmy decydują się na zakup auta za gotówkę. Rozwiązanie to ma wiele korzyści, jednak nie zawsze okazuje się najbardziej opłacalnym sposobem finansowania. Kupno samochodu za gotówkę znacząco ogranicza dostęp do droższych i lepiej wyposażonych modeli aut, a także może zachwiać przepływem środków pieniężnych w przedsiębiorstwie. Poza tym kupno samochodu z salonu za gotówkę zamraża znaczną część kapitału, co jest szczególnie niekorzystne zwłaszcza w branżach o dużej sezonowości lub podczas okresowego inwestowania w rozwój biznesu.

Jak kupić nowy samochód z salonu inaczej niż za gotówkę?

Jeżeli zastanawiasz się, jak tanio kupić samochód z salonu i jednocześnie nie spowodować dziury w budżecie, powinieneś zastanowić się nad jego zewnętrznym finansowaniem. Jeszcze kilka lat temu, gdy branża leasingu i wynajmu długoterminowego w Polsce dopiero raczkowała, najpowszechniejszym sposobem finansowania aut był kredyt samochodowy.
Obecnie jednak warunki banków udzielających kredyty nie należą do najkorzystniejszych. Wybierając tę formę finansowania, musisz liczyć się z długą i skomplikowaną procedurą, koniecznością weryfikacji firmy w BIK czy obwarowaniem inwestycji wieloma warunkami nakładanymi przez placówkę finansową. Poza tym w większości przypadków kredyt inwestycyjny ze względu na prowizję banku i wysokie odsetki zwyczajnie się nie opłaca.

Leasing, czyli jak najkorzystniej kupić nowy samochód

W przypadku, gdy nie chcesz wiązać się z bankami, a także nie dysponujesz odpowiednią ilością gotówki, najrozsądniejszym pomysłem na to, jak tanio kupić nowy samochód, jest leasing operacyjny lub finansowy.
Leasing pozwala ograniczyć ilość formalności do niezbędnego minimum, a także firmy częściej mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Dzięki korzyściom finansowym koszty prowizji firmy leasingowej redukowane są poprzez optymalizację podatkową, przez co ta forma finansowania wciąż pozostaje jedną z najbardziej opłacalnych – nawet po niedawnej zmianie przepisów.

A może nie kupować auta na własność i zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Inną, coraz popularniejszą formą finansowania auta, jest wzięcie go w tzw. abonament. Usługa ta przypomina leasing operacyjny. W ramach stałej opłaty abonamentowej przedsiębiorca może liczyć na kompleksową obsługę auta – wraz z jego rejestracją, naprawami, serwisem oraz dwoma kompletami opon (wraz z wymianą dwa razy do roku i przechowywaniem nieużywanego kompletu). W racie możecie mieć także pakiet OC, AC oraz assistance. Do tego obecnie, wczasach długiego oczekiwania na nowe auto, w Carsmile możecie otrzymać także auto zastępcze do czasu odebrania wymarzonego.


Szukasz wygodnego i korzystnego cenowo wynajmu długoterminowego? Sprawdź naszą kompleksową ofertę.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.