Gwarantujemy stałą ratę najmu!
Sprawdzimy dla Ciebie finansowanie aż w 12 bankach!
Policz  

Rata leasingu za samochód – jak obliczyć wysokość?

Obliczanie leasingu to dość zawiły i nieco enigmatyczny temat, którego próżno szukać w sieci. Sama procedura obliczania rat leasingu nie jest trudna, a żeby ją oszacować, wystarczy użyć kilku wzorów matematycznych. Sprawdź, jak obliczyć ratę leasingu.

Obliczanie leasingu na podstawie ustalenia wartości pieniądza w czasie

Podstawowym wzorem, który posłuży do obliczania leasingu, jest wzór na określenie wartości pieniądza w czasie na podstawie metodyki obliczania równych rat leasingowych. Leasing to nieco zawiły konstrukt, który składa się z kilku ważnych elementów wpływających na wysokość raty leasingu.

Chcąc obliczyć ratę leasingu samochodu, należy zastosować wzór na obecną wartość serii przepływów pieniężnych. Jednym z nich jest seria rat leasingowych opłacanych przez leasingobiorcę. Poza tym na koszt leasingu składa się wartość przedmiotu leasingu, wartość jego wykupu oraz utrata wartości rezydualnej leasingowanego auta w czasie. Wyliczenie raty leasingu musi również uwzględniać wysokość wpłaty wstępnej uiszczonej przez leasingobiorcę.

Na podstawie teorii wartości pieniądza w czasie wartość obecna leasingu stanowić będzie suma zdyskontowanych płatności leasingowych i zdyskontowanej wartości rezydualnej przedmiotu leasingu. Obliczenie leasingu można dokonać na podstawie wzoru wartości przedmiotu leasingu po odjęciu wpłat wstępnych.

Aby wyliczyć wysokość raty leasingowej, należy określić główne parametry leasingu. Należą do nich:

  • wysokość wpłaty początkowej,
  • okres leasingowania auta,
  • wartość wykupu końcowego przedmiotu leasingu.

Wysokość raty leasingowej oraz koszt leasingu można modyfikować zależnie od ustalania jego powyższych parametrów.

Na wysokość comiesięcznej raty wpływ ma również koszt ubezpieczenia przedmiotu leasingu, dodatkowy pakiet Assistance czy dwa komplety opon wraz z ich dwukrotną wymianą w ciągu roku i przechowywaniem.

Przyjmijmy, że interesuje nas leasing auta o wartości ok. 110 tys. złotych. Leasing bierzemy na 48 miesięcy, spłacając 92% ceny katalogowej auta. Wartości wykupu wyniesie 13 tys. zł netto, a wkład własny 9,5 tys. zł netto. Przy takich założeniach rata leasingowa wyniesie 1,2 tys. zł netto.

Chcesz określić wysokość raty leasingowej? Skorzystaj z naszego kalkulatora

Chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie Twoja rata leasingowa przy zadanych parametrach leasingu? Skorzystaj z naszego kalkulatora dostępnego przy każdej konfiguracji auta, aby precyzyjnie określić wysokość raty leasingowej finansowanego samochodu.

Nasz wygodny i nowoczesny algorytm obliczy dla Ciebie dokładną ratę leasingową oraz pozostałe warunki wybranego finansowania.

Obliczanie leasingu zostaw profesjonalistom w swojej branży, a sam skup się na wybraniu i skonfigurowaniu auta swoich marzeń. Konfigurator i kalkulator wysokości rat leasingowych i pozostałych parametrów finansowania znajdziesz przy każdym modelu auta znajdującym się w ofercie Carsmile.

 

 

Carsmile Blog
Skontaktuj się z nami
i wybierz nowy samochód!
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
lub podaj Podaj swoje dane, a poinformujemy Cię o szczegółach oferty samochodów w abonamencie i leasingu.
Wysyłając wypełniony formularz potwierdzasz zainteresowanie kontaktem w sprawie oferty produktowej ze strony Carsmile S.A.
Administratorem danych osobowych jest Carsmile S.A. z siedzibą w Warszawie (00-838) przy ul. Prosta 51 (dalej „Spółka”). Ze Spółką można skontaktować się także telefonicznie pod nr +48 22 113 43 43 W sprawach związanych z ochroną danych osobowych można skontaktować się: za pośrednictwem e-mail iod@carsmile.pl lub pisemnie pod podanym powyżej adresem Spółki, z dopiskiem „Dane osobowe”. Rozwiń
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.