Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Ile kosztuje samochód elektryczny?
18
paź 2021

Ile kosztuje samochód elektryczny – to pytanie często zadajecie sobie przez rozpoczęciem finansowania takiego auta. My wiemy jak na nie odpowiedzieć – oto materiał o tym ile naprawdę kosztuje elektryczny samochód. Dodajmy, że wcale nie musi kosztować majątku, bo jest prosty sposób na to, aby jego użytkowanie nie wiązało się z dużymi wyrzeczeniami.

W salonie auta elektryczne mają wysokie ceny zakupu i to nawet, gdyby otrzymać na nie dotacje. Co ciekawe, we wszystkich badaniach to właśnie wysoka cena zakupu jest przeszkodą przed kupnem elektrycznego auta. Nie jest nią zasięg, czy też niewielka liczba ładowarek. Jest jednak bardzo prosty sposób, aby wysoką cenę aut elektrycznych nieco zniwelować. Najprościej jest je wynająć. Sprawdzamy ile kosztuje samochód elektryczny w popularnym najmie Carsmile?

Ile kosztuje wynajem auta elektrycznego?

Ceny wynajmu długoterminowego zaczynają się do około 1400 zł netto. Tyle trzeba zapłacić za elektrycznego Peugeota e-2008 z silnikiem o mocy 136 KM. W salonie takie auto w wersji Allure Pack kosztuje pond 164 tys. zł. W Carsmile cena elektrycznego Peugeota dotyczy wynajmu na 36 miesięcy z wpłatą własną w wysokości 10 tys. zł. W pakiecie zawarte są serwisy, naprawy oraz dwa komplety opon wraz z ich wymianą dwa razy w roku oraz przechowywaniem nieużywanego kompletu. Ale w Carsmile wynająć możecie także inne samochody elektryczne. Oto ich ceny. Przy takich samych założeniach miesięczna rata netto za elektrycznego VW ID.3 to 1528 zł. Cena elektrycznego samochodu marki Opel to 1706 zł netto (Mokka-E). Są tez większe auta elektryczne – oto ceny ich wynajmu długoterminowego. Za luksusowe Audi Q4 e-tron zapłacicie miesięcznie 2459 zł netto. Niewiele więcej zapłacicie za elektrycznego Forda Mustanga – w Carsmile taki elektryczny samochód kosztuje w tej chwili 2619 zł netto (założenia wynajmu długoterminowego jak wyżej).

Ile kosztuje wynajem drogich aut elektrycznych?

Ale w ofercie Carsmile znajdziecie także najdroższe samochody elektryczne. Na przykład Porsche Taycan 4S. Ten 530-konny elektryk z napędem na obie osie w salonie kosztuje aż 544 tys. zł. Tymczasem w wynajmie długoterminowym na 36 miesięcy z wpłatą własną na poziomie 15 tys. zł miesięczna rata za taki supermocny samochód elektryczny to nieco ponad 7 tys. zł netto. Cena z ten elektryczny samochód dotyczy podstawowego pakietu usług Carsmile (czyli firma płaci za naprawy, serwisy oraz dwa komplety opon wraz z wymianą i przechowywaniem). Podobną cenę ma Audi e-tron GT60 Quattro, które w autoryzowanym salonie kosztuje nieco ponad 500 tys. zł. Cena wynajmu tego elektrycznego samochodu o niebagatelnej mocy 476 KM to 6302 zł netto miesięcznie. Cena ta dotyczy 36 miesięcy wynajmu oraz wpłaty własnej w wysokości 15 tys. zł.

Ile kosztują elektryczne auta dla większej liczby osób?

W tej chwili w Carsmile wynająć możecie dwa samochody, które służą do przewozu dziewięciu osób każde. Cena Opla Zafiry-e Life Extra Long z elektrycznym silnikiem to 194 850 zł. Auto w odmianie Bussines doposażone zostało m.in. w kamerę cofania, dodatkowe ogrzewanie oraz klimatyzację dla 2. i 3. rzędu siedzeń, metalizowany lakier a także przyciemnione tylne szyby. Na szczęście wcale nie trzeba tak dużo płacić za ten elektryczny wieloosobowy samochód – w wynajmie długoterminowym cena takiego auta elektrycznego to jedynie 1823 zł netto miesięcznie, przy założeniu 36 miesięcy najmu oraz 15-tysięcznej wpłaty własnej. W Carsmile można wynająć także elektryczne Vivaro-e Kombi Extra Long. Cena katalogowa Opla to 164 tys. zł, a miesięczna rata za niego 1949 zł netto. W tym wypadku również wynajem długoterminowy jest na 36 miesięcy a wpłata początkowa to 10 tys. zł. W skład darmowych pakietów wchodzą serwis oraz dwa komplety opon. Jeśli zdecydujecie się na pełen pakiet ubezpieczeń na cały okres wynajmu oraz usługę assistance cena tego auta elektrycznego wzrośnie do 2335 zł netto miesięcznie. Można także zrezygnować z wpłaty własnej – wtedy co miesiąc przyjdzie Wam zapłacić 2635 zł netto.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.