Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Co możesz robić w wynajętym aucie?
17
wrz 2021

Czy wynajętym w Carsmile aucie można wozić psy? Czy można na nie naklejać naklejki? Czy można uprawiać w nim seks? Często pytacie nas o to, co można a czego nie. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Auto, które wynajmujemy Wam w najmie długoterminowym, jest finansowane przez Was tak, aby spłacić jego utratę wartości w czasie. Gdy najem się skończy, musimy odzyskać z niego zainwestowane pieniądze i sprzedaż je na rynku wtórnym. To z tego powodu musi być w dobrym stanie wizualnym i technicznym, bo spadek wartości (w naszej nomenklaturze „erfałkę”) liczymy właśnie dla takiego, zużytego normatywnie samochodu. I to jest w zasadzie najprostsza odpowiedź na to, co można, a czego nie – czyli jeśli coś prowadzi do zużycia nienormatywnego, nie możecie tego robić i na odwrót. Diabeł tkwi jednak w szczegółach!

 

Jak to jest ze zwierzętami?

Bardzo często pytacie nas, czy w wynajętym na dłuższy czas samochodzie można przewozić zwierzęta. Często zakładacie bowiem, że jest to niedozwolone. Oczywiście taki przewóz sankcjonują przepisy prawa, które mówią, że pies, czy też kot powinny być odpowiednio podczas takiej podróży zabezpieczone. Klatka, kojec i specjalne pasy – to elementy, których zakup powinniście rozważyć, gdy macie zamiar wozić waszego pupila w bezpiecznych warunkach. I to tyle, bo w aucie wynajętym można wozić zwierzaki. Rzecz jasna nie powinny one niszczyć tapicerki pojazdu, bo jeśli tak się stanie, po zakończonym najmie dostaniecie za to rachunek do zapłacenia. Przed zdaniem samochodu dobrze jest też wyczyścić wnętrze pojazdu, ale to w przypadku wożenia zwierząt i tak raczej norma.

 

Jazda na granicy!

O ile nie mamy nic do wożenia zwierząt (pod warunkiem, że robicie to w sposób bezpieczny) to nie pozwalamy samochodami wynajętymi w Carsmile na jazdę niebezpieczną. Jeśli chodzi o taką po drogach publicznych, to oczywiście regulują to przepisy ruchu drogowego, które musicie przestrzegać, ale adrenaliny można zaznać też na zamkniętych terenach do jazd. Mowa tu oczywiście o wszelkiego rodzaju torach przystosowany do ekstremalnej jazdy. W takich warunkach  niestety samochody wynajęte u nas nie mogą być eksploatowane i jest na to odpowiedni zakaz, zapisany w umowie. Zresztą nie tylko samochody w wynajmie długoterminowym mają takie obostrzenia, te na krótkich umowach również (w tym np. auta z parków flotowych czy też prasowych). Nie dziwi to, bo zwykle klasyczne ubezpieczenia OC, AC i NNW, nie obejmują szkód powstałych podczas jazdy torowej. Poza tym jest to zdecydowanie miejsce, gdzie auto zużywa się ponadnormatywnie. Ale na tym nie koniec, bo wypożyczonym u nas pojazdem nie możecie także np. palić gumy, ani jeździć kontrolowanymi poślizgami, bo jest to jazda niebezpieczna, która dodatkowo zwiększa ryzyko uszkodzeń pojazdu.

 

Papierosy po seksie?

Czas na kontrowersyjny seks – otóż nie ma żadnych przeciwwskazań, aby takowy w wynajętym aucie uprawiać, oczywiście pod warunkiem, że będzie to seks bezpieczny! W tym rozumieniu chodzi raczej o bezpieczeństwo osób znajdujących się w samochodzie, czyli bezpieczne ustawienie auta, oznakowanie go itd. Poza tym warto stosować się do przepisów prawa i tego typu praktyki odbywać w aucie zaparkowanym na terenie prywatnym, tak aby nie narażać osób postronnych na możliwość zgorszeń itp. Nieco w tym momencie żartujemy, ale po raz kolejny działa tu zasada – jeśli zgodnie z prawem i bez ponadnormatywnego zużycie – to można. Nieco inaczej rzecz ma się z paleniem tytoniu lub też innych substancji – tego typu aktywność w wynajętym w długim terminie pojeździe jest zabroniona. W praktyce gdy tak się dzieje, po zakończonym najmie możecie być dodatkowo zmuszeni zapłacić za pranie tapicerki pojazdu, a gdy to nie pomoże także za jej wymianę (ta ostatnia ma także miejsce, gdy na fotelach lub kanapie zostaną wypalone dziury po papierosach). Oczywiście zakaz palenia dotyczy także innych substancji.

 

Naklejki i bagażniki dachowe

Jeśli wynajętym samochodem mamy zamiar wozić coś na dachu, na odpowiednim bagażniku dachowym, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Oczywiście przed oddaniem auta po zakończonym wynajmie długoterminowym, bagażnik musi zostać z niego usunięty. Dodajmy, że nie może po nim zostać żaden ślad, ale jeśli zastosujecie element dedykowany do danego modelu, nie powinno być z tym problemu – jedyny, jaki może się pojawić to konieczność wyczyszczenia miejsc, w którym został zamontowany. Nie możecie za to zamontować haka holowniczego, bo to już większa i trudniejsza do usunięcia zmiana samochodu. Do tego ewentualne ciągnięcie przyczepy naraża pojazd na zużycie ponadnormatywne. Kolejnym elementem, którego nie możecie zamontować, jest instalacja gazowa, bo wpływa ona na zużycie auta, a do tego w okresie gwarancji prowadzi do jej utraty. Inaczej rzecz ma się za to z normalnymi naklejkami – np. takimi, jakie wymagane są czasem za opłaty drogowe. Tu nie ma większego problemu. Jeśli jednak chcielibyście okleić całe auto, po zakończonym najmie oklejenie musi zostać usunięte, a nadwozie samochodu pozostać w oryginalnym stanie! Wszelkie uszkodzenie będą bowiem wyceniane zgodnie z obowiązującymi w danym momencie cennikami napraw w ASO.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.