Najbezpieczniejsze samochody to nowe samochody
Trudno spierać się z taką retoryką. Nowe samochody zawsze będą parę kroków przed kilkuletnimi pojazdami pod względem zapewnianego poziomu bezpieczeństwa. Każdego roku zaostrzają się kryteria testów Euro NCAP mierzących bezpieczeństwo bierne samochodów.
Poza gwiazdkami uzyskiwanymi w testach istotne jest także bezpieczeństwo czynne, które warunkowane jest przez nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa w samochodach odpowiedzialne za zmniejszanie ryzyka powstania kolizji na drodze. Coraz częściej w nowych samochodach w podstawowym wyposażeniu znaleźć można m.in.: systemy ABS, ESP, inteligentne tempomaty, systemy utrzymania pasa ruchu oraz asystenta zmiany ruchu, systemy unikania kolizji czy systemy BAS wspierające hamowanie w nagłych sytuacjach. Im więcej takich systemów producent zaimplementował w swoim pojeździe, tym lepiej.
Dlatego też niezależnie od tego, czy decydujemy się na bezpieczne auto rodzinne, czy samochód do firmowej floty, warto zaufać najnowszym rozwiązaniom technologicznym usprawniającym branżę motoryzacyjną.
Najbezpieczniejsze samochody 2018 roku
Testy NCAP weryfikują bezpieczeństwo bierne samochodów każdej klasy. Niezależnie od tego, czy interesuje nas małe bezpieczne auto, czy większy bezpieczny samochód rodzinny, każda kategoria pojazdów weryfikowana jest wedle ściśle określonych i rygorystycznych reguł. W 2018 roku najbezpieczniejszym samochodem w kategorii „Duże samochody rodzinne” był Lexus ES, a w kategorii „Małe samochody rodzinne” podium zajęła nowa klasa A Mercedesa.
Poszukując odpowiedniego samochodu dla siebie, warto dokładnie zaznajomić się z wynikami testów, a także przejrzeć pełną funkcjonalność i specyfikację samochodu pod kątem systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Dlaczego warto wybrać nowe auto?
Poza wspomnianymi powyżej względami bezpieczeństwa oraz pewną i udokumentowaną historią samochodu finansowanie nowego auta z Carsmile wiąże się z wieloma innymi zaletami. Jedną z nich jest możliwość precyzyjnego dopasowania jego konfiguracji – w tym wyposażenia, wersji czy koloru lakieru do osobistych wymagań i potrzeb.
Nowe auto może być finansowane za pomocą leasingu lub dzierżawione w ramach umowy najmu długoterminowego. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, zdecydowanie warto skorzystać z takiej formy finansowania. Dlaczego? Otóż umowa leasingowa lub wynajem długoterminowy obowiązują przez określony czas, zwykle 3 – 5 lat. Po tym czasie zyskujemy możliwość wymiany samochodu na nowe, bardziej bezpieczne auto.