Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Auto dla studenta lub studentki
30
maj 2024

Samochód dla studenta lub studentki powinien być przede wszystkim relatywnie tani w użytkowaniu, dość prosty w parkowaniu – czyli w dużym skrócie, tego typu pojazd jest dość podobny do pierwszego samochodu, dla początkujących kierowców, bowiem studentki i studenci rzadko kiedy mają duże doświadczenie w prowadzeniu pojazdów samochodowych.

Wybór samochodu dla studenta lub studentki jest dość prosty. Przede wszystkim tego typu pojazd, jak całe życie studenckie, nie powinien być zbyt obciążający dla budżetu. Ten ostatni może oznaczać budżet studenta lub studentki, albo jak to często ma miejsce, budżet rodziców, którzy utrzymują swoje dzieci podczas studiów. Niezależnie od tego kto płaci, najlepiej żeby płacić mało!

 Studencki samochód - podstawowe kryteria

https://carsmile.pl/oferta/toyota/aygo-x/crossover-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Jakie powinny być podstawowe kryteria samochodu dla studenta lub studentki? Wiele zależy od jego użytkownika, ale można nieco uprościć i kilka z nich wyszczególnić. Jest bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że mówimy tu o aucie dla niedoświadczonego kierowcy lub kierowczyni. Jeżeli jest on/ona w niezaawansowanym wieku, jest też spora szansa, że będzie swoim nowym pierwszym samochodem podróżować w pojedynkę, ewentualnie w dwie osoby. To sprawia, że możemy poszukiwać pierwszego samochodu dla młodego kierowcy lub kierowczyni wśród najmniejszych pojazdów i podstawowych segmentów.

Studencki samochód – popularne modele

Oczywistym wyborem na samochód studenci są auta najmniejszych segmentów, czyli zwłaszcza A i B. Co ciekawe dość dobrą propozycją są także crossovery, które później mogą pełnić rolę niewielkich aut rodzinnych, bo przecież często studenci łączą się w pary i decydują na wspólną przyszłość. W najmniejszych segmentach godne polecenia są niewielkie pojazdy w stylu Fiata 500, Toyoty Yaris, czy też Mazdy 2. Wśród crossoverów bardzo dobrze wypadają marki koreańskie ale także Gurpa Volkswagena. Jeśli nie stać Was na finansowanie nowego samochodu można zastanowić się także na samochodem używanym, ale w tym wypadku warto szukać samochodów o mało awaryjnych.

Studencki samochód – odważna propozycja

https://carsmile.pl/oferta/skoda/nowa-fabia/hatchback-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Jeśli zastanawiacie się nad autem używanym, mamy dla Was niezłą propozycję. Co prawda student lub studentka w tym modelu samochodu będzie wyglądała jak kierowca ubera, ale… warto zastanowić się na Toyotą Prius. Jeśli oczywiście uda się Wam kupić auto, które nie ma już miliona kilometrów w służbie przewozowej. Generalnie to model, który w niewielkim stopniu się psuje, a do tego jest już całkiem sporych rozmiarów i da się nim przeprowadzić z jednej stancji do drugiej. Do tego to samochód, który tanio naprawicie, zarówno mechanicznie jak i blacharsko, a do tego po paru latach ciężkie pracy w służbie studentom, bez większych problemów sprzedacie.

Studenci samochód – podsumowanie

https://carsmile.pl/oferta/toyota/nowy-yaris/hatchback-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Samochód dla studenta lub studentki powinien być przede wszystkim tani – zarówno w finansowaniu lub zakupie jak i w utrzymaniu. Warto zdawać sobie też sprawę z faktu, że tego typu auto nie będzie miało łatwego życia – może więc warto zdecydować się na samochód używany. Wybór na szczęście jest ogromny!

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.