Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
10 najczęściej leasingowanych aut osobowych w Polsce
18
kwi 2024

Polski rynek samochodów nowych leasingiem stoi, ale które modele najczęściej trafiają do klientów w tej formie finansowania? Okazuje się, że w 2024 roku najczęściej leasingowanym samochodem osobowym jest… Toyota Corolla. A jak wygląda reszta zestawienia z TOP10?

Leasing i wynajem długoterminowy to dwie najpopularniejsze formy finansowania nowych samochodów wśród polskich przedsiębiorców, przy czym tam pierwsza forma jest nadal najpopularniejsza. Trudno się temu dziwić, bo leasing ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, w porównaniu do kredytu inwestycyjnego jest znacznie łatwiej dostępna, a procedury znacznie prostsze. Firma leasingująca auto nie jest tak dokładnie weryfikowana przez firmę leasingującą, a także nie musi mieć tak wysokiej zdolności finansowej.

Zalety leasinguDzięki leasingowi firma nie zamraża też środków pieniężnych, które można użyć do inwestycji lub finansowania bieżącej działalności. Ponadto procedury są bardzo uproszczone, a decyzja (jak to ma miejsce m.in. w Carsmile.pl) może być już wydana tego samego dnia, w którym przedsiębiorca złoży dokumenty. Co więcej, decydując się na leasing, firma może pozyskać do floty droższe, lepiej wyposażone i bezpieczniejsze auto ze względu na minimalne wymagania względem opłaty wstępnej czy elastyczne podejście do okresu i wysokości rat leasingowych.

https://carsmile.pl/oferta/volvo/xc-90/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Najczęściej leasingowane auta osobowe w 2024 roku

A skoro już jesteśmy przy wyposażeniu i modelach, to warto przyjrzeć się jakie auta, wybierają polscy przedsiębiorcy. Zestawienie takie na podstawie danych o rejestracjach nowych samochodów osobowych w firmach z Centralnej Ewidencji Pojazdów przygotował serwis FmLeasing. Okazuje się, że wbrew pozorom w pierwszej dziesiątce leasingowych hitów nie dominują wcale tanie auta segmentu B, z jakimi często kojarzą się przedstawiciele handlowi, ale znacznie droższe modele z wyższych segmentów.

Nie będzie zaskoczeniem, że po raz kolejny ranking taki otwiera Toyota Corolla, która także zdominowała zeszłoroczne listy sprzedaży. Jednak już na drugim miejscu mamy wielki „comback” wieloletniego ulubieńca flot, czyli Skodę Octavię. Ostatnie miejsce podium przypadło także Toyocie – tym razem jednak nie zwykłemu Yarisowi, jak to miało miejsce w ubiegłych latach, ale zbudowanemu na bazie tego modelu crossoverowi, czyli Yarisowi Cross.Tu trzeba wyjaśnić, że przygotowany ranking to tak naprawdę zestawienie rejestracji z dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku, co oznacza, że piłka jest dalej w grze, ale już widać, że preferncje polskich firm mocno się zmieniły na przestrzeni ostnich kilku lat. Wybór pada coraz częściej na SUV-y i crossovery – wystarczy tylko wspomnieć, że w TOP10 mamy aż siedmiu przedstawicieli tego segemntu. Poniżej pełna lista wraz z bazowymi cenami:

1. Toyota Corolla       112100 zł

2. Skoda Octavia 100200 zł

3. Toyota Yaris Cross 92900 zł

4. Toyota Yaris 84900 zł

5. Toyota RAV4 175200 zł

6. Hyundai Tucson 117400 zł

7. Toyota C-HR 139900 zł

8. Cupra Formentor 135400 zł

9. Kia Sportage 122900 zł

10. Volvo XC60 219900 zł

Jak wziąć leasing samochodu na firmę?

Pierwszym krokiem na drodze do zawiązania umowy leasingowej, jest wybór rodzaju leasingu, a następnie samochodu, który stanie się przedmiotem leasingu. Gdy zweryfikowałeś już, jaka forma leasingu Cię interesuje oraz jakie auto chcesz leasingować, pozostaje pytanie: gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód. Istnieje wiele leasingodawców o zróżnicowanych ofertach. Warto postawić na rzetelną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, która zapewni przejrzyste i atrakcyjne warunki leasingowania. Taką firmą jest Carsmile. A oto kilka kroków, które trzeba przejść, by cieszyć się nowym samochodem:

https://carsmile.pl/oferta/audi/q5/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

  • Wybór samochodu: Określ markę, model i specyfikacje samochodu, który chcesz leasingować. Upewnij się, że wybrany pojazd spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby.
  • Wybór leasingodawcy: Przeprowadź research, aby znaleźć rzetelną firmę leasingową z dobrym stanowiskiem na rynku. Upewnij się, że oferuje ona atrakcyjne warunki leasingu oraz przejrzyste procedury.
  • Przygotuj niezbędne dokumenty: takie jak NIP, REGON, KRS lub EDG, wniosek leasingowy oraz dokumenty tożsamości.
  • Opłata wstępna: Sprawdź, czy firma leasingowa wymaga opłaty wstępnej. Jeśli tak, przygotuj się na uregulowanie określonej kwoty. W niektórych przypadkach możesz mieć możliwość wzięcia leasingu bez opłaty wstępnej.
  • Rejestracja i ubezpieczenie: Po podpisaniu umowy leasingowej firma leasingowa zajmie się rejestracją i ubezpieczeniem samochodu. Upewnij się, że wszystkie formalności są załatwione zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Po podpisaniu umowy leasingowej większość firm wymaga zrealizowania opłaty wstępnej, a jej wysokość oscyluje zwykle w granicach 20-30 proc.  Jednakże Carsmile nie narzuci na Ciebie takiego obowiązku. U nas możesz wziąć leasing bez opłaty wstępnej.

https://carsmile.pl/oferta/cupra/formentor/suv-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Firma leasingowa samodzielnie zajmuje się rejestracją oraz ubezpieczeniem samochodu, a po wykonaniu tych czynności udostępnia go leasingobiorcy. Masz pytania? Zgłoś się do doradców Carsmile. Zapewnimy Ci kompleksową pomoc podczas dobierania parametrów Twojego leasingu.

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.