Osoba fizyczna
Na firmę
Nasz doradca porówna dla Ciebie wybrane samochody
Możemy porównać dla Ciebie jednocześnie maksymalnie 3 oferty, przejdź do porównania.
Dodaj przynajmniej 2 oferty, które mamy dla Ciebie porównać.
Wpis
Francuskie marki samochodów
12
cze 2024

Francuska motoryzacja ma bardzo wielu zwolenników w Polsce – wystarczy spojrzeć na nasze ulic i parkingi, auta francuskich producentów są na nich jednymi z najpopularniejszych. Postanowiliśmy sprawdzić jakie marki nowych aut francuskich są wciąż dostępne w kraju.

Nie da się tego ukryć, że samochody francuskich marek są u nas cenione. Mimo wielu stereotypów, wielu klientów wybiera te modele, bo mają zalety. Podstawową jest komfort jazdy jaki oferują, ale do porządku dziennego nie można przejść także nad świetnym zabezpieczeniem antykorozyjnym, które sprawia, że tak wiele leciwych aut francuskich wciąż jest z nami. Wystarczy spojrzeć np. jak dużo po drogach porusza się Sceników II. Model, który miał tak wiele niepochlebnych opinii związanych z wysoką awaryjnością, wciąż jest obecny. Dzieje się tak dlatego, że koszty napraw elektroniki nie są już tu aż tak duże, korozja dopiero się pojawia, a przestrzeń w kabinie w stosunku do wymiarów wewnętrznych, nie ma sobie równych. Idea tego tekstu nie polega jednak na tym, aby wychwalać stare francuskie pojazdy, ale aby przedstawić to co marki z Francji mają do zaoferowania dzisiaj.

Francuskie marki samochodowe – Citroen

Gama Citroena składa się obecnie głównie z crossoverów oraz SUV-ów. Jak przystało na tego producenta wszystkie one są oryginalne i często wykraczają poza nasze wyobrażenie o typowych segmentach (myślimy tu o C4X oraz o C5X). Cechą charakterystyczną modeli tego producenta jest wysoki komfort jazdy jaki zapewniają. Nie znajdziecie tu już co prawda hydropneumatyki, ale za to w wielu modelach montowane są progresywne amortyzatory, które dostosowują styl pracy do warunków drogowych.

https://carsmile.pl/oferta/citroen/nowy-c4/crossover-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Nie spodziewajcie się jednak wybitnych właściwości jezdnych w zakrętach, bo te rozwiązanie nastawione jest przede wszystkim na to, aby dać pasażerom i kierowcy komfortowe pokonywanie drogowych nierówności. Do tego fotele Citroena często zbudowane są z bardzo miękkich materiałów, które podobno mają wiele wspólnego z materacami, na których śpimy.

https://carsmile.pl/oferta/citroen/berlingo/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Do tego Citroen to marka, w które oczywiście można znaleźć nowoczesne elektryki i hybrydy, także takie ładowane z gniazdka, ale poza tym marka oferuje klasyczne silniki benzynowe a także diesle (co niestety w markach popularnych jest coraz rzadsze). Citroen to także modny design podwyższonych modeli, ale co ciekawe firma nie oferuje napędu na cztery koła.

Francuskie marki samochodowe – Peugeot

Marka Peugeot należy do tego samego koncernu co Citroen, który kiedyś nazywał się PSA, a obecnie Stellantis (skupia już dużo więcej marek z innych krajów). Oznacza to, że pod maskami Peugeotów znajdziecie dokładnie te same silniki, takie same są też skrzynie biegów oraz płyty podłogowe, elektronika itd. Nie oznacza to jednak, że między tymi dwoma markami można stawiać znak równości. Różny jeszcze przede wszystkim wygląd pojazdów, zarówno zewnętrzny jak i kabiny. Peugeot ma oczywiście inną stylistykę, ale także materiały wykończeniowe.

https://carsmile.pl/oferta/peugeot/408/hatchback-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Patrząc na gamę Peugeota znajdziecie także wciąż auta typowych segmentów – jest tu małe miejskie auto 208 (elektryczne), klasyczny samochód kompaktowy 308, także w wersji kombi, auto klasy średniej 508 (zarówno sedan jak i kombi) oraz oczywiście nowoczesne crossovery i SUV-y. Wyraźnie widać jednak, że Peugeot stawia wciąż na klasyczne segmenty. Świetnym przykładem niebanalnego auta jest 408.

https://carsmile.pl/oferta/peugeot/308/kombi-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Opisując Peugeota trzeba też napisać o tym, że ma on odczuwalnie lepszą jakość wykończenia w kabinie od Citroena, zwłaszcza w topowych wersjach GT z alcantarą na fotelach. Ta francuska makra to także niewielkie kierownice i specyficzny kokpit, w którym w nowszych modelach cyfrowe zegary mogą być trójwymiarowe

Francuskie marki samochodowe – Renault

Trzecia alfabetycznie najważniejsza z francuskich marek Renault również może poszczycić się bardzo interesującą gamą samochodów. Oprócz klasycznych przedstawicieli starszych segmentów takich jak Clio (B), czy też Megane (C), Renault stawia na wiele ciekawych crossoverów i SUV-ów. Jednym z topowych produktów jest Capture, który nie tylko świetnie się sprzedaje, ale jest też uniwersalnym autem do miasta.

https://carsmile.pl/oferta/renault/captur/crossover-leasing-wynajem-dlugoterminowy

Francuska marka Renault oferuje jednak także ciekawe niestandardowe SUV-y np. Arkanę – model który chyba jako jedyny na rynku jest SUV-em coupe nie premium

Renault to także wiele ciekawych nowoczesnych napędów elektrycznych, hybrydowych oraz klasycznych spalinowych, które w niektórych modelach mogą mieć nawet instalacje LPG.

Francuskie marki samochodowe – podsumowanie

Oczywiście to nie wszystkie marki samochodowe, które jako nowe kupicie na naszym rynku. Nie wspomnieliśmy jeszcze o submarce Renaulta czyli o Alpine. To jednak bardzo niszowe samochody sportowe, które znajdują relatywnie niewielu nabywców w Polsce. Poza nimi jednak opisaliśmy wszystkie trzy francuskie marki samochodowe

Chcesz poznać naszą aktualną ofertę nowych samochodów?
Dziękujemy za zostawienie swoich danych. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie
Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i pomoże wybrać Ci najlepszy samochód według Twoich potrzeb.